Kukuřice na zahradě



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
26.1.2012 18:34

Zkoušel jsem kozervovat kuluřici - jednalo se o běžnou z pole ve fázi mléčné zralosti, takže chutnala podobně jako cukrová - v mírně slaném nálevu. Při sterilaci v papiňáku nebo opakované po 48 hodinách byl výsledek vcelku dobrý. I tak se ale sem tam nějaká sklenice zkazila - dá se to snadno poznat podle bílého kalu na dně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.1.2011 20:32, zobrazeno: 15601x

Mám v plánu tento rok pěstovat mnoho známých i těch raritních odrůd kukuřice, na jednom webu jsem se dočetl u jedné odrůdy toto:

Je nutné dodržovat izolační vzdálenost od jiných typů kukuřice - min. 100 m.
 Proč tomu tak je? Pokud se jedná o hybridní odrůdu a chci semena zužitkovat a ne dálší rok pěstovat tak proč to tam napsali? Předem díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 12.1.2011 21:03

Odpověď jsem se letos dočetla v kalendáři pro zahrádkáře. Zkráceně přepisuji: U kukuřice se konzumní část vyvíjí až po opylení, je to endosperm semene. Kukuřice je rostlina větrosnubná a u sladké kukuřice může opylení "końským zubem" ze sousedního pole vyvolat vznik nepravidelně se vyvíjejících zrnek v klásku. Část zrn může být sladkých, část bude mít chuť podobnou krmné kukuřici.Ještě výraznější může být tento problém u supersladké kukuřice. Neměla by být opylená ani kukuřicí sladkou. Podobné problémy se mohou objevit při pěstování pálivých a nepálivých paprik společně. U všech ostatních zelenin se nežádoucí opylení pylem cizí odrůdy neprojeví v daném roce na konzumní části.

Tolik vyčtené moudrosti, osobní zkušenost s pěstováním kukuřice nemám.  Zdraví    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.1.2011 21:19

Dekuji Jiřinko, tak to je teda sakra zajimave! Takze pokud budu mit nesladkou odrudu v blizkosti pole co mají JZD tak jim mohu znehodnotit urodu... no to bude jeste narocne pestovani, ale mockrat diky!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 12.1.2011 21:47

Doporučovali tam izolaci prostorovou nebo izolaci časovou, aby se nesetkalo kvetení kukuřice sladké s kvetením kukuřice polní.   

U nás ZD pěstuje kukuřici do bioplynky k vyhnívání, erozí tím likviduje pole /svahy Vysočiny/, na takové kukuřici nelze nic znehodnotit.  Zdraví J 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.1.2011 21:54

ja mam vice odrud-jak okrasne tak ty sladke takze budu muset pouzit nejak izolaci prostorovou, no snad se zadari, ale je to prace navic a radsi bych mel kukurici u sebe, co se da delat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.1.2011 19:33

nevite, zda odrudy pro vyrobu mouky musi byt take prostorove oddeleny od ostatnich typu kukuric?-asi ano si myslim, muze mi to nekdo potvrdit ci vyvratit? dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.51 (?), 26.1.2012 10:54

Uvědomte si, že kukuřice je cizosprašná rostlina, v případě opylení pylem jiného druhu kukuřce dojde s nejvěšší pravěpodobností ke špatnému vývinu semen, nebo se semena nevyvinou vůbec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 26.1.2012 18:17

Pěstuji sladkou kukuřici s přestávkami více jak třicet let.Nikdy jsem nesledoval, jak daleko má soused vysetu obyčejnou kukuřici a zda JZD nemá náhodou vedle mého pozemku vysetu kukuřici na siláž.Ale také jsem nikdy nezpozoroval, že by některá zrna měla jinou chuť, protože byla opylena obyčejnou kukuřicí.

Podle mne každá z vysazených sladkých kukuřic produkuje miliony pylových zrnek a proto pravděpodobnost, že z nějaké větší vzdálenosti přiletí pylová zrnka jiného druhu kukuřice a znehodnotí celé klasy (květů) vašich cukrových kukuřic, se nutně blíži nule.

Není mně jasné, proč by se z květů opylených jinými druhy kukuřice nevyvinuly vůbec zrna.

Zkoušel jsem i supersladkou kukuřici Agnes, ale moc se mně nepovedla a už ji nebudu pěstovat- stejně kukuřici konzumuji jen posolenou a omaštěnou máslem.

Jinak by mne zajímalo, zda někdo znáte recept na domácí konzervaci cukrové kukuřice (ne ve sladkokyselém nálevu)-něco jako kupované konzervy. Zkoušeli jsme to několikrát- výsledek nulový.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.1.2012 18:34

Zkoušel jsem kozervovat kuluřici - jednalo se o běžnou z pole ve fázi mléčné zralosti, takže chutnala podobně jako cukrová - v mírně slaném nálevu. Při sterilaci v papiňáku nebo opakované po 48 hodinách byl výsledek vcelku dobrý. I tak se ale sem tam nějaká sklenice zkazila - dá se to snadno poznat podle bílého kalu na dně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.1.2012 23:14

To jste měl stejný problém jako já. Steriloval jsem dvakrát 45 minut při 100 °C a stejně se mně některé sklenice kazily. Používal jsem pouze mírně slaný nálev a vlastně i technoogii, kterou bezproblémově používám při zavařování kořenové zeleniny a dřeňového hrachu se stoprocentním výsledkem.Možná je to v nálevu, ale kyselý nálev se mi nechce používat-nechutná mi to.Protože obrat semena z povařené cukrové kukuřice není jednoduchá a na čas nenáročná práce a každý neúspěch je citelný, tak prozatím zůstávám u uskladnění vyloupaných zrn v mražáku. Jinak díky za reakci.

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika