Kukuřice



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?)
6.9.2011 22:02

o kukuricich jsem hodne letos cetl a verdikt zni, ze se nemaji sazet spolecne ani supersladke a sladke cukrove kukurice (natoz okrasne, pukancove na mouku apod.), ja mam Adiku a jsem maximalne spokojen, ale vedle byly odrudy sladke, sice bile a zlutobilo paličnaté, vysledek byl skvely, rozhodne ji dam pristi rok zas, je luxusni


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 1.10 (?), 1.9.2011 10:02, zobrazeno: 8033x

Dobrý den,

letos pěstuji podruhé kukuřice (poprvé však úspěšně), nasela jsem trochu supersladké kukuřice AGNES F1 - byla výborná, velká, slaďoučká. Vedle jsem nasela ADIKA F1 - bohužel byla o polovinu menší, sice stejně sladká, ale malá, některá dokonce čtvrteční. Je to tím, že jsem nasela dva druhy vedle sebe (vím, že by se dva druhy pěstovat neměly). Nebo za to může něco jiného? Děkuji za odpovědi a rady. Petra S.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 6.9.2011 22:02

o kukuricich jsem hodne letos cetl a verdikt zni, ze se nemaji sazet spolecne ani supersladke a sladke cukrove kukurice (natoz okrasne, pukancove na mouku apod.), ja mam Adiku a jsem maximalne spokojen, ale vedle byly odrudy sladke, sice bile a zlutobilo paličnaté, vysledek byl skvely, rozhodne ji dam pristi rok zas, je luxusni


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.10 (?), 7.9.2011 9:52

Super, krása, takové jsem měla jen ty supersladké, no zkusím příští rok se polepšit díky :) Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.9.2011 15:42
Kolik je optimální množství rostlin? Letos jsem zkoušel poprvé Agnes F1. Měl jsem jenom 12 rostlin a výsledkem byly poloprázdné klasy. Chuť byla výborná, ale estetický dojem na talíři nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 7.9.2011 17:40

vim, ze dulezite je mit vice řad nez mit treba jen jednu dlouhou, ja mel asi tak 120rostlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.9.2011 18:02
Já měl 3x4 rostliny, takže na příští rok si koupím více osiva :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 7.9.2011 20:14

urcite to tak bude lepsi, ja mela asi 6,7řad, tak si rikam, ze rostlin muselo byt stovky, protoze v řade jich bylo tusim neco pres 15...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.10 (?), 12.9.2011 9:59

Já měla asi 10 rostlin v řádku a asi 10 řádků... Kukuřic bylo hodně, akorát jak jsem psala, nasadila jsem dvě odrůdy, což asi nedělalo dobře, že z té jedné byly klasy poloviční. Loni jsem zkusila taky jen asi 10 nebo 15 rostlin ve dvou řadách a bylo z toho nic, takže určitě je třeba více rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.81 (?), 21.6.2012 14:19

Dobrý den,

jsem Mičurin amatér. Mám zasazenou kukuřici výšky ca.30-40 cm. Včerejší bouřka a hlavně vítr se na ní vyřádily. Bohužel celé dvě řady polehly. Víte někdo, zda je možná náprava (přesazení či něco podobného). Díky předem za radu, neradi bychom je zcela odepsali...

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3255) - 5.149 (?), 21.6.2012 16:35

Postavit a nakopčit.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika