Jaká budete pěstovat rajčata v roce 2013?



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?)
1.4.2013 17:43

Já sadila minulý víkend a vůbec se jim teda nechce. Máme doma dost zimu (přes den, když jsme v práci třeba 14 stupňů), takže se bojím, aby mi to spíš nezplesnivělo. Když se dívám ven na ten sníh, říkám si, jestli letos vůbec budeme něco pěstovatwink.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 1.4.2013 10:56

Je úplně jedno na kolik výhonů rajče vedete, pokud vyštipujete všechny zálistky tak je rostlina energeticky na tom stejně. Každý vyštípnutý zálistek je pro rostlinu šok (čím větší zálistek tím větší) a zejména zbytečná ztráta energie, kterou vypotřebovala na růst zálistku. Pokud Vám pěstování na více výhonů vyhovuje, tak proč ne? Uvedený příklad je bez jakéhokoliv vyštipování.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva u Frenštátu p.R - (8) - 208.100 (?), 1.4.2013 10:59

yesLetos to vyzkouším taky. Koupila jsem si Nastju slastěnu, Sladkuju děvočku, Big Red F1, z loňska mám Start, Tornádo a další jako Stupické, Šejk a nějaké žebrovité velké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 1.4.2013 11:15

Jen nezapomeňte že Děvočka je determinantního růstu a tudíž je jí to dáno, ale Nasťa inteterminantního, stejně jako Black Cherry. U tohoto způsobu pěstování ale nevynikne krása plodů Nasti sl.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 38.136 (?), 1.4.2013 15:57

No tak jsem už vysel rajčata pro venkovní výsadbu. Nevím, nevím jestli to není ještě brzo, zvláště letos. Podle yr.no má být 10. 4. 10°C. To taky není "žádnej hyc". Mám je doma a časem je přesázím do studeného pařeniště, tak v půli dubna, snad. Vyséval jsem Bejbino, Stupické polní, San Marzano 2 a Tornádo. Bejbino znám, je super. Stupické budu mít poprvé, San Marzano jsem taky měl a jde to, Tornádo je klasika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 1.4.2013 16:14

Pikýroval jsem rajčata včera, snad se tepla začátkem května dočkáme.

Letošní sortiment je Sun Gold F1 a F2, Sun Cherry, Chocolate Cherry, Sweet Aperitif, Purple Cherry, Isis Candy, Sun Sugar F2, Bejbino F1, Tornádo F1 a dvě cherry z mého výběru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 1.4.2013 17:43

Já sadila minulý víkend a vůbec se jim teda nechce. Máme doma dost zimu (přes den, když jsme v práci třeba 14 stupňů), takže se bojím, aby mi to spíš nezplesnivělo. Když se dívám ven na ten sníh, říkám si, jestli letos vůbec budeme něco pěstovatwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 38.136 (?), 1.4.2013 17:56

Já mám misku s výsevem na radiátoru, který moc nehycuje a na zemině mám položený mikroten. Za pár dní jsou venku a pak je dám pod střešní okno a pak do pařeniště. Topím durch, tan snad to nezplesniví. Jen se musí hlídat vlhkost a včas zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 1.4.2013 18:16

Zkoušel jste někdo někdy rajčátka "Patio"?  Cherroly vyseté ve stejné době mají snad 30cm, patia jsou prckové, asi 10 cm, ikdyž vypadají docela k světu, žádnítencí vytáhlouni.

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 1.4.2013 18:41

Dostala jsem od známého z Londýna semena, která jsem ani nechtěla, jde o odrůdu Megabite F1, na sáčku je napsáno : Excellent for patio growing. S pomocí slovníku jsem si přeložila, že patio znamená terasa, dvůr... Z toho jsem pochopila, že odrůda je vhodná do nádob na terasy... Rajče vyrostlé ze semínka roste velmi kompaktně, takže můj výklad může odpovídat. Takže může jít o označení skupiny "zakrsle" rostoucích odrůd.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.4.2013 22:04

Byla jsem požádány známým, který mi vozí semínka z Ruska  (má tam rodinu), abych si vymyslela objednávku semen rajčat na rok 2014, kterou mi nakoupí o prázdninách. Napadají vás odrůdy z Ruska, které ještě stojí za to vyzkoušet?? Zajímá mne hlavně chuť, ev. odolnost k plísni bramborové??   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika