Jak sklidit první plody rajčat co nejdříve



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?)
22.6.2012 10:40

To Mr. Big -  myslíte že se šlechtěným rajčatům nepřisvěcuje? Nechci to sebejistě tvrdit ale nějaké speciální "světla" která na rostliny vrhají nějaké to spektrum určitě ve velkovýrobě jsou, ale to jsme trochu odbočili.

To absolutně nicneříkající video jsem viděl taky a jistě by bylo pro názornost vhodnější kdyby Přemek zašel za pánem v lednu, jak se rajčatům daří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 22.6.2012 0:09

Pletete si názvy přípravků, Acrobat je na plíseň, Omite na svilušky.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.35 (?), 22.6.2012 13:02

Sorry překlep, Ortivu jsem myslel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.225 (?), 25.7.2012 9:41

Můžu se zeptat čím jste zakrýval? Udělal jsem s Acrobatem to samé. :((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 25.7.2012 9:55

Neprůhledným igelitem, (né černý) nakonec sem to stihl tak tak, ale jenom proto že nebyl furt hic, teď prej má být hic až v polovině srpna, takže by jste to mohl relativně taky stihnout. Ono to totiž dozraje i pod tím ale pomalejš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 21.6.2012 22:44

Je to rajče Tiny Tim opravdu takové jak je popsáno na internetu? Plody 1,8 cm v průměru, výška cca 30 cm, rajče lze pěstovat za oknem po celý rok? 

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.130 (?), 22.6.2012 6:13

Popis odpovida, ale nicim se nelisi od bezne pestovanych balkonovych. Ceske Vilma, Venus, atd.. Pestovat doma za oknem? Bez prisvetlovani to 1/2 roku nepujde a musite zvazit, jestli vam tech par plodu za to stoji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 22.6.2012 7:41

Ale mně se zdá, že se aspoň podle deklarovaných vlastností liší od balkonových rajčat a to tím, že je lze pěstovat za oknem celý rok. Tím, že by se muselo nějak přisvěcovat si nejsem také zcela jistý (rychlená rajčata jsou také vyšlechtěna tak, aby plodila i v době krátkého dne), jen připomenu toho pána co byl v televizi. Kdybych měl možnost semena této odrůdy získat tak bych to určitě vyzkoušel i přes negativní zkušenosti pana 211.130. Jinak jsem jen reagoval na příspěvek pana Radouše, Moje informace o této odrůdě jsou jen z internetu.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.130 (?), 22.6.2012 9:59

Rozhodne vas nechci zrazovat, tak jsem to nemyslel. Ja osobne rajcatum v unoru 2 hodiny svitim (nejsou potom tolik vytahla a vzhledem k tomu, ze pestuju na parapetu v truhlicich, nemuzu sadit hluboko). Tiny Tim jsem koupil od p. Nevrtala - Neoseed. Pokud chcete, poslu vam je postou, doma mi nejaka zbyla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 22.6.2012 11:29

Díky za informaci a zejména za nabídku. Stoprocentně budu z Neoseedu na podzim objednávat řadu rajčat, která mám již vybrána a pokud se pro experiment se zimním pěstováním rozhodnu tak Tiny Tim připojím k objednávce. Ještě jednou díky.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 22.6.2012 10:40

To Mr. Big -  myslíte že se šlechtěným rajčatům nepřisvěcuje? Nechci to sebejistě tvrdit ale nějaké speciální "světla" která na rostliny vrhají nějaké to spektrum určitě ve velkovýrobě jsou, ale to jsme trochu odbočili.

To absolutně nicneříkající video jsem viděl taky a jistě by bylo pro názornost vhodnější kdyby Přemek zašel za pánem v lednu, jak se rajčatům daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika