Jak docílit aby sazenice paprik byla silná a zdravá



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6499) - 14.199 (?) 
8.2.2013 7:02

Jenže tam nemžourají nějaké nicotné úsporky, ale spousta sodíkových výbojek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 41.143 (?), 8.2.2013 9:13

Jak psal pan PP úsporky jsou nevhodné, ale obyčejná žárovka má spektrum světla jako Slunce. Žárovka vydává světelné spektrum vhodné pro fotosyntézu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.190 (?), 29.3.2013 13:37

Naprostý omyl!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 8.2.2013 19:08

Papriky pěstuji po loňských velmi dobrých zkušenostech už jen pod umělým světlem. Žárovka není vhodná. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 8.2.2013 19:27

A mohl by jste uvést jaký používáte zdroj světla? Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 8.2.2013 20:10

Papriky a rajčata pěstuji pod plechovým krytem ve tvaru obráceného pravoúhlého U. Kryt mám z leštěného nerezu, ale je použitelné cokoliv, co trochu slušně odráží světlo, v nouzi lze stěny obložit či vylepit alobalem. Přední a zadní stěna je volná, "aby to luftovalo". V ose pod stropem je zářivka, dobu svícení mám nastavenou spínačkama podle času východu a západu slunce + 30 min navíc, jednou za 7-10 dní spínačky přeřídím. Vrcholky rostlin jsou vzdálené od zářivky max. 10 cm, proto mám nejdříve podloženo platíčko s rostlinama, a jak rostou postupně snižuji podložení. Když už nemůžu jít níž s rostlinama, tak naopak podkládám tunel. Jako zdroj světla používám běžnou zářivku T5, podstatné je ovšem, aby měla barevnou teplotu 6000-6700K.  Délka zářivky podle délky tunelu, resp. naopak - tunel podle zářivky. Šířka tunelu je cca 20cm na jednu zářivku. Rostliny mají výšku cca 1/3 až 1/2 proti těm, které jsou za oknem (při stejném nebo větším počtu listů) a sytou zelenou barvu. Dříve také nasazují na květ.

Pro letošní rok připravuji modifikaci, kdy použiji pouze polovinu tunelu (ve tvaru obráceného L) a umístím jej za nad rostliny u okna. Také letos experimentuji s LED o vlnové délce 650nm a 455nm. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.158 (?), 9.2.2013 10:28

Děkuji za velice zajimavý nápad za nás všechny co se o to zajímáme. Ještě by mě zajímalo jakou používáte watáž u zářivky.  Myslím si že se tyhle zářivky používají v teráriich a v akváriich. Kolik sazeniček se dá pěstovat pod jednou zářivkou-pokud by byla nějaká fotečka tak jste nejhodnější předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 11.2.2013 18:16

Včera jsem přesadil 50 paprik do dvou nádob podle návodu pana Meisla, tak jsem zvědav jak to letos dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.2.2013 18:31

Já jsem něco v sobotu přepíchal, již odpoledne se opět zatáhlo, začalo sněžit, nasněžilo na polykarbonát,  a ve verandě je zase šero celý den, stejně tak jako venku každý den... neroste to!!! no A žárovky z Honkongu stále nikde. angry

Přepíchávám do kelímků, pokud papriku přesazujete tak potřebuje zhruba 14 dnů na regeneraci (lilek ještě více) kořenů než začne znovu růst. Jmenovaný pán pěstuje papriky ve velkém a kdyby měl každou rostlinku dávat do kelímku... to je podle mne ten pravý důvod proč je má v bedýnkách. Šetří to místo a čas, je to pro něj jednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 11.2.2013 18:37

Nu což, zkusit se má všechno :-) Právěže bojuji s místem na oknech a proto jsem se vydal tímto směrem. Uvidíme říká slepej hluchému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika