Hydroponie



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
16.1.2020 10:05

V tomhle vam tady zrejme nikdo neporadi, musite si to otestovat sam. Obecne je v ruznych informacich vic optimismu schovaneho za komerci nez reality. My mame za sebou nultou sezonu a za sebou spoustu problemu k reseni. Tady na obrazku mate jak se umi rozkorenit rajce, ale i paprika, nebo jahody. Urcite si umite predstavit jak ty koreny umi ucpat vodni obeh.

 Vpravo dole na obrazku mate link na celou galerii.

Za 14 dni sazime rostliny pro rok 2020 a k tomu zalozim novou FG, tak si to muzete nekam ulozit a obcas nakouknout


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Onfrapal - (38) - 115.252 (?), 15.1.2020 16:24, zobrazeno: 2345x

Zdravím všechny.

Docela mě nyní uchvátilo výše zmíněné slovo hydroponie.

Má někdo z Vás zkušenosti? Četl jsem na kolik ponií se to rozděluje a kolik je různých způsobů.

Konkrétně mě uchvátilo sázení do plastových trubek, koukám na všelijaká videa, ale většinou je toho hodně v cizím jazyku. Nemá doma někdo podobný systém a podělil by se o "know how".

Jaký zvolit průměr trubky?

Co vše otestoval "zasadit" proč tohle a proč né tamto.

Stačí doplňovat hnojivo, nebo je potřeba provzdušňovat vodu?

V jaké hloubce může být ponořen kořenový systém?

Musí voda cirkulovat, nebo stačí dolévat jak začne ubývat?

Někdo do trubek dává kelíšky s hlínou někdo s kamínky, keramzit apod ve kterých je sazenička.

Otázek by se asi našlo vela ještě.

Co se týče konstrukce tak tu mám vymyšlenou, ale to ostatní...

Děkuji za jakékoliv nápady poznatky případně vyvrácení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 248.165 (?), 15.1.2020 17:56

Podívejte se na toto vlákno.

A zkuste kontaktovat přispěvatele "Kutilovi", který si hydroponický skleník postavil a má tedy zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.40 (?), 15.1.2020 20:01
Díky za info. Vyhledával jsem zde hydroponii, ale našlo mi to pár odkazů na nectena témata bez odpovědi a bez informací.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 16.1.2020 10:05

V tomhle vam tady zrejme nikdo neporadi, musite si to otestovat sam. Obecne je v ruznych informacich vic optimismu schovaneho za komerci nez reality. My mame za sebou nultou sezonu a za sebou spoustu problemu k reseni. Tady na obrazku mate jak se umi rozkorenit rajce, ale i paprika, nebo jahody. Urcite si umite predstavit jak ty koreny umi ucpat vodni obeh.

 Vpravo dole na obrazku mate link na celou galerii.

Za 14 dni sazime rostliny pro rok 2020 a k tomu zalozim novou FG, tak si to muzete nekam ulozit a obcas nakouknout


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Onfrapal - (38) - 33.76 (?), 23.1.2020 16:18

Dnes mi došlo čerpadlo, už se těším na test. Dlouho jsem vybíral až jsem asi přebral. Nakonec jsem zvolil naftové čerpadlo 24V Výtlak 5m cca 1200L/hod. Ještě nemám přesné info zda jej budu muset dát na časovač zapni/vypni a nebo jej nechám bežet nonstop kvůli přehřívání. Budu muset vyzkoušet. Cena asi 350 Kč. Pokud budu přemýšlet o čerpadle do budoucna tak nějáké co je na oběh vody v topení co vydrží 24/7.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 24.1.2020 6:30

Obehove cerpadlo by asi slo, me bezi od zacatku, ale je problem s novym cerpadlem, protoze elektronika ho urcuje do uzavrenych obehu. Zlobilo to, tak jsem si musel sehnat stare cerpadlo Grundfoss, resp. jeho telo a do nej koupit hlavu UPS2. To ma jen jednoduchou regulaci otacek bez elektroniky a bezi bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika