Houby ve skleniku



salfi - (26) - 224.1 (?) 
27.3.2021 10:20, zobrazeno: 3600x
Dobry den, Prosim o radu, jak se zbavit hub ve skleniku. Mam vysete redkvicky a salaty a najednou se zvedne hlina, kdyz ji rozhrnu, tak je pod zeminou houba podobna zampionu s prumerem klobouku i 10cm. Jak se zbavit techto hub? Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 27.3.2021 17:24

tak je to opravdu žampión, jako každá houba nemá rád, když se s půdou hýbe, poškodí se tím mycelium, které vyživuje plodnice. Kypřete půdu mezi zeleninou, určitě se růst omezí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 27.3.2021 21:00

A co takhle se spíš zbavit ředkviček a salátu a přesít je jinam a žampiony si nechat? Ne každý má to štěstí, že má čerstvé houby - jedlé houby - přímo ve skleníku. laugh

Anebo ještě lépe, nechte ředkvičky i salát na místě a žampióny sbírejte. O pár salátů třeba přijdete, ale co na tom? wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.1 (?), 27.3.2021 22:57
A jde urcite o jedly zampion?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 28.3.2021 9:19

Na obrázku to není až tak dobře vidět, ale má to růžové čárky zespoda, což je poznávací znak žampionu. Pro jistotu zajděte za někým, kdo se vyzná v houbách, aby vám to potvrdil. Dělat to na dálku není spolehlivé.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.8 (?), 28.3.2021 10:29

Těchto žampionů jsem vloni měla celou zahradu, mamka obr kolo v sadu. Rostly hezky v kruhu, zaspod růžové, no ty jo, my máme žampiony! Zkusila jsem je hodit na panvičku a... byl to zápašnýno Jsem byla pěkně nasr...wink Takže ani ta růžová, co jsem si celý život myslela, že je znak jedlého, není pravidlem. Zápašné se tu objevili po celé dědině. Nikdy tu nerostly, tedy žádné nerostly. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 28.3.2021 10:58

ano, i žampion zápašný má lupeny růžové, klobouk ale při otěru žloutne a výrazně smrdí po karbole, zejména pak při tepelné úpravě. Źampion zápašný není vyloženě jedovatý, ale způsobí po konzumaci těžkou žaludeční nevolnost. Můj známý, kterému jsem konzumaci nedoporučil, to zkusil a skončil na Aru s vypumpovaným žaludkem. Micméně ze skleníku bych nejedl žádné houby, ledaže by zemina uvnitř byla absolutně bez chemie, ať už z postřiků nebo hnojení. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.220 (?), 28.3.2021 11:59

Růžová odlišuje žampiony od jedovatých muchomůrek  ;))

Zápašný při rýpnutí sírově zežloutne (taky mi rostly pod kdoulovcem).     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 28.3.2021 16:20

Jenže při rýpnutí zežloutne i ovčí, který ovšem silně voná anýzem a je vynikající na pánvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika