Hniloba krčku?



Petra S. - (48) - 213.174 (?) 
11.5.2012 18:41, zobrazeno: 8083x

Dobrý den,

pár paprik a zatím jedna okurka mi začínají uvadat, zkoumala jsem, co jim může být, vypadá to na nějakou hnilobu krčku, přímo nad zemí je kousek krčku úplně úzký jak vlásek a hnědý, dá se proti tomu ještě něco dělat? Měla bych tyto rostliny okamžitě dát pryč od ostatních? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 13.5.2012 19:10

Jde nejspíš o nějakou formu padání klíčících rostlin, rostliny mohou být napadeny i později. Napadají je potenciálně patologické plísně a příčinou jsou ne zcela ideální podmínky pro vývoj rostlin, nemusí to být vždy přemokření. Každý rok mi nějaké rajče, paprika i okurka na tuto chorobu odejde, nakažlivost není vysoká. Snažte se jim zlepšit životná podmínky, pokud jsou husté, tak rozsadit, dost světla, zalévat přiměřeně... K léčbě se dá použít zálivka Previkurem dle návodu na obalu, ale není taky stoprocentní.  Hodně úspěchů v pěstování přeje Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petra S. - (48) - 213.174 (?), 13.5.2012 19:16

Mockrát děkuji, paní Jiřino, jste moc laskavá. Okurky i papriky jsou ve skleníku a až tam "onemocněly". Zkusím ten previkur. Může se to šířit na ostatní rostliny? Neměla bych ty napadené dát pryč? Hustě je nasazeny nemám, ale okurky pěstuji letos poprvé a nikdy jsem plísen neměla, ani na paprikách. Je fakt, že na večer skleník zalévám (jen, když je sucho) a pak je tam hodně vlhko a skleník je zevnitř orosený. Ale mockrát děkuji za radu a přeji dobré počasí a skvělou úrodu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika