Hnede flaky na stonkách rajčat



host - 91.21 (?)
12.7.2009 20:43

Domnívám se že letos je s rajčatama konec.Jak se objeví hnědé fleky je to v háji.To by teď muselo přijít sucho.To co se objevilo už nyní bývá až v srpnu a to už se něco vždyy sklidilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 190.250 (?), 11.7.2009 22:32, zobrazeno: 12539x

Prosím o radu na týčkových rajčinách sa mi vytvorili veľké hnede flaky na stonkach a zda sa ako keby tie stonky postupne hynuli, lebo listy na týchto stonkach začínajú postupne usychať. Neviete čo je to za choroba, alebo aky problém tam vznikol? Dá sa to niečim zachrániť okrem chémie. :(  Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.253 (?), 11.7.2009 23:14

Já si myslím, že už Vám je napadla plísen zkusteje ještě postříkat přípravkem proti plísni a i ty stonky nestačí jen listy my už stříkali čtyři krát ještě se drží a to u nás pořád prší bydlím u NovéhoJičína kde bylyty hrozné povodně.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 12.7.2009 6:39

letos výrobci Kuprikolu a spol. mají myslím astronomické zisky... my stříkáme rajčata každý týden a zdá se, že to akorát tak zpomalujeme...

to počasí je letos zabiják!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 12.7.2009 8:35

Dobrý den.Tajy už bojuji s plísni.I když stříkám už jsem 5 keřů vytrhla.Na ostatních rajčatech jsem obrala cšechny napadené listy a plody.Snad to některé přežijí.Každoročně mám ůrodu na rozdávání a letos budu ráda když budeme mít aspoň něco. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 12.7.2009 10:45

Kuprikol je víceméně preventivní postřik, já už přešel na Dithane nebo Acrobat, i když je tam dlouhá OL... ale pořád lepší než o vše přijít... v tomhle počasí ta OL stejně uplyne než úroda uzraje!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 156.5 (?), 12.7.2009 12:55
Vypadá to na plíseň bramborovou. Já stříkal preventivně Ridomil Gold MZ Pepite a zatím bez nákazy.
Popisy chorob
Popisy chorob
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 28.166 (?), 12.7.2009 13:58

Zarazit plíšeň-pokud se to podaří, záleží na rozsahu napadení-lze POUZE chemíí. My stříkali 2x Kuprikol, dnes ho dáme po třetí. Lze každých 7 dnů. Včera jsem musela zatím uříznout vrchol jednoho rajčete-bylo napadeno-ale na to, že je tak "psovské" počasí, to je zatím úspěch, protože mám 30 kusů + 10 cherry. Každou chvíli prší a hlavně je příšerná vzdušná vlhkost-pro plísně ideální podmínky. Taky bych nerada přišla o úrodu. Všem držím palce. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 12.7.2009 14:35

doporučuji nasadit silnější prostředky, Kuprikol je "pouze" měď

Dithane obsahuje látku Mancozeb a Acrobat mimo Mancozeb ještě i dimethomorph

sice delší ochranná lhůta, ale dokud není polovina rajčat červená tak bych to neřešil

jinak tím Kuprikolem můžete stříkat "teoreticky" třeba obden, ta OL je kvůli sběru plodů!

zejména pokud vám třeba zaprší, tam bych to klidně zopakoval... hlavně jak teď začnou teplé dny snad bez děště, tak aby od posledního postřiku hned nepršelo a déšť vám to nespláchnul...

když to období sklizně dovolí a plíseň je v plné síle, tak pak se třeba i ten Acrobat aplikuje běžně po 10 dnech, nehledě na OL 21 dní, ta se skutečně váže jen na sběr plodů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 156.5 (?), 12.7.2009 18:57
Tak jsem to zakřikl. Odpoledne jsem byl na zahradě a ze dne na den je už na některých rostlinách plíseň. Nejvíce postižené jsem vytrhl ostatní postříkal Championem 40 WP (měď), ale jen do zítřka, než koupím něco systémového. Plíseň se objevila u mne jen na rostlinách pod foliovým krytem, patrně nedostatečné větrání. Na nenapadená rajčata použiji třetí postřik Ridomilem - preventivní postřik, a pak se uvidí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 12.7.2009 20:43

Domnívám se že letos je s rajčatama konec.Jak se objeví hnědé fleky je to v háji.To by teď muselo přijít sucho.To co se objevilo už nyní bývá až v srpnu a to už se něco vždyy sklidilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika