Hnede flaky na stonkách rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 35.205 (?) 
12.7.2009 23:09

Myslim, že je chyba použivat Kupikol jako preventivní postřik. Je vhodný spíše na druhou polovinu vegetační doby, navíc problémem může být fytotoxicita mědi. Ja ho, ale nepouživám. Já dávám ACROBAT tak v polobvině června, ma sice dlouhou ochranou lhutu 21 dni, ale ta akorát vyprší když začnou rajčata červenat. Zde u Břeclavi je tlak plísní velký každý rok, letos je to ale mimořádné. Z 40 rajčat jsem vykopal zatím v červnu jen 1, bylo už určitě chycené, dříve než jsem ho koupil. Jinak rajčata začínají červenat a na žádném plodu není vidět plíseň. Spodní listy jsou u koupených zasenic chyceny, ale je to zatim pod kontrolou. Moje vlastní sazence vypadají, že jsou téměř bez plísně. Pro jistotu jsem rajčata střiknul dnes RIDOMILEM GOLD. Okurky jsou na tom hůře, ale snad vydrží, akorát začínají plodit, bylo by jich škoda.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 14.7.2009 12:42
Já jsem včera stříkl chycené rostliny Acrobatem a ostatní potřetí Ridomilem, což je u tohoto postřiku maximum. Pokud Acrobat nezabere, půjdou rajčata na spálení, protože 21 dnů ochranné lhůty je dost. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.121 (?), 14.7.2009 14:43

Zkuste přípravek ORTIVA, zatím se moc nepoužívá a má OL 3 dny. I na okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 14.7.2009 14:51

pokud se nemýlím, tak ale Ortiva se má používat zejména před vznikem choroby, zejména jako prevence, funguje dobře proti klíčení spór

v tuhle chvíli se obávám, že to je k ničemu... pouze ta OL je dobrá, ale pokud nezabere Acrobat tak rajčeti nepomůže už nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 15.7.2009 9:11
Ridomil Gold MZ Pepite má rovněž preventivní účinek a OL je tři dny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika