Exotické odrůdy rajčat



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?) 
19.8.2009 16:17, zobrazeno: 15185x

tak nakonec se díky agresivnějšímu chemickému přístupu podařilo část úrody zachránit a postupně to dozrává...

na fotce prvních pár "exotických" odrůd včetně např. uváděného "black" rajčete, to je Black Krim Tomatoe a to jsou ta vpravo

jak jsem už jednou psal, označení "black" skutečně neznamená že by rajče bylo černé, jde jen o tmavé odstíny

bohužel se nepodařilo zachránit třeba bílé rajče, na to jsem se hodně těšil... tak snad příští rok...

semínka byla objednána v zimě na tomatofest.com

naštěstí jich hodně zbylo a tak se je snad podaří použít znovu, přeci jenom stálo to pár set korun...

exotika
exotika
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 10.9.2009 13:31
ja mam bilou odrudu rajcete, pisi, ze je dokonce i vzacna, zkraje, kdy je zrala je zlutobila postupne kdyz uz az prezrava je svetle zlute... jinak je skoda, ze Cesi jsou v rajcatech -pardon az zabrždění a pestuji dokola jen Tornada, je to skoda, jen chci pripomenout, ze zrovna cervena rajcata nejsou normalni jak si lide mysli, jako zakladni a tedy tzv normalni by se melo rikat tem zlutym, protoze puvodni rajska jablka byla zluta! Takže pruhovana, zelena,bila jsou na tom zrovna tak stejne jako ta cervena
exotika
exotika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 13.9.2009 14:45

Bílá rajčata jsem měla krásná, každé vážilo kolem 300g, ale bylo jich málo.Byla spíše průzračně světležlutá, jakoby skleněná, bylo to krásné v těch červených, ale na keříku tak max.5ks.

Kumata - black byla asi normální krymská, samozřejmě že nejsou černá, ale na řezu jsou tak nádherně červená, temná jako český granát.

Pak mahagonové hruštičky, banánové červené a oranžová.

Mně chutnají všechny kromě našich červených, vlastně jsem začala jíst rajčata až s těmi novými odrůdami.Nemám ráda tu výraznou chuť a kyselost našich běžných rajčat.

Už Býčí srdce, či jiná rajčata-popisují se s "bramborovými" listy jsou jemnější.

Nenapadlo mě rajčata otrhat a vyfotit, na keříku ty fotky nejsou nic moc, ale řekla bych, že to dopadlo asi podobně jako má Mičurinec.Příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.9.2009 14:57
Já se zase vždy těším na ostrou chuť "našich" rajčat osobně vypěstovaných. Bohužel i tyto už mnohdy přešlechtěné odrůdy ztrácí klasickou rajčatovou chuť a jsou směřovány spíše k trvanlivosti. Pak takové rajče rozkrojíte a zjistíte že je vevnitř zelené a chuťově podobné kupovaným. Takové jsem měl letos (a nejen já) Tornáda. U Pedra se tomu nedivím, to je určeno k tomu aby se sklízely celé vijany ale Tornádo už sadit nebudu. Když pominu malá, červená nebo žlutá koktejlová rajčata, tak nejspokojenější jsem byl s Bejbinem. Barevná rajčata na obrázcích vypadají hrozně ;-) ale i já chci vyzkoušet něco jiného. Chystám se na nějaké ruské odrůdy určené spíše na grilování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 2.97 (?), 14.9.2009 0:31

Je to věc názoru. Osobně mám rovněž ráda "naše" červená na slunci pěstovaná rajčata. Neexistují přeci "pouze" Tornáda. Mívala jsem nejraději Bonsety, ale ty už se asi nikde nenajdou. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.27 (?), 14.9.2009 22:45

Já bych hlavně potřeboval takové exotické rajče, které by nechutnalo slimákům. Letos nám zlikvidovali už sazenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.9.2009 9:17
letos u me je vitezem odruda Aunt Rubys German (zelené), vazilo 850g a vzhledove je to atraktivni odruda a z tech velkoplodych je i kvalitni, silne rostliny i plodnost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.16 (?), 15.9.2009 14:17

Zajímalo by mne, jak se jmenuje ta "červená paprika", kterou nafotil Honza Petrů.Něco podobného pěstoval známý už před nějakými 20 lety a skončil s tím, že mu nechutnaly a pro malý výnos.Já pěstuju klasická červená, odrůdu nevím, beru sazenice leta od zahradníka /6 Kč/. Mám 10 kousků, na každém nechám 5 vijanů.Ze zoufalství jsem už udělal kečup.Rodina nestíhá jíst a další dozrávají.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.9.2009 14:52
my take nestihame... leco, rajska... porad dokola..tak sme je rozvarili a dali do mrazaku..v zime budem davat na pizzu..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika