Dýňové slavnosti Šebrov



host - 111.225 (?)
21.12.2014 11:55
Včera jsme vyhodili poslední Hokaido, protože se plod začal kazit. Špatné vyzrávání a mokrá sezóna se na trvanlivosti projevila velmi negativně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 21.12.2014 13:42

Dobré a jednoduché jídlo je ze špagetové nebo jiné žluté dýně - okrájet slupku, nakrájet na kostičky. Nasypat na zpěněnou cibulku, dusit, případně nakonec trochu pomixovat, ale ne úplně na kaši. Ochutit solí a česnekem. Pokud to někdo má rád, určitě by šla přidat i nějaká zelen bylinka, ale mně to stačí bez. Toho česneku to chce docela hodně. Je to tedy omáčka na těstoviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.24 (?), 9.12.2014 23:32

Jedná se o tykev muškátovou.Snad odrůda Butter Nut.

Je dlouho skladovatelná, až do jara.

Připravují se z ní polévky, kompoty, tykváky(cmunda, bramborák) atd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 173.17 (?), 21.12.2014 9:12

Tykvovou sezónu 2015 mám už nachystanou. Doma mám už celý sortiment semen, který jsem si vybral: Australian Butter, Bush Delicata, Cream of the Crop, Delicious Golden, Golden Hubbard, Liscia, Pink Jumbo Banana, Sweet Berry, Table Gold, Tristar, Vegetable Spaghetti, Victory F1 a cukety Ambassador F1, Gambit F1, Hokkaido Orange, Patizon a Apetit.  Když počítám, že v každém sáčku je tak deset semen, tak mám co dělat, abych je všechny v následujících pěti až osmi letech využil. Ale přesto mne stále láká udržovat si vlastní semena nehybridních odrůd. Na internetu se mně podařilo najít krásný návod jak při takovém semenaření postupovat, jen to bude potřebovat trochu času a ten já mám.smiley
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 21.12.2014 9:32

ano, nic na tom neni, pokud se izuluje samičí kvet a samčí ne, chce to vyrazit na opyleni co nejdrive, nebot vcelky litaji brzxy a pyl tam treba kolem 11.hod.již být nemusí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 173.17 (?), 21.12.2014 9:36

V tom návodu je popsána (včetně fotografií) i izolace samčích květů.

                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.225 (?), 21.12.2014 11:55
Včera jsme vyhodili poslední Hokaido, protože se plod začal kazit. Špatné vyzrávání a mokrá sezóna se na trvanlivosti projevila velmi negativně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 173.17 (?), 21.12.2014 16:02

Asi to není jen špatnou sezónou. Hokkaido není z těch tykví, které jsou opravdu nejdéle skladovatelné, právě proto SEMO nabízí zelený hybrid Hokkaida, mám dojem, že se jmenuje Delician (nebo Delica?).

                                                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 21.12.2014 16:16

Modrá Hokkaida (Blue Kuri) se dobře skladují - stále drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 7.1.2015 19:22

Přidávám se k těm šťastlivcům, kterým dýně nehnijí. Sezona byla děsná, ale nechala jsem dýně na záhoně do konce října a teď je skladuji ve sklepě cca 13°C na pergamenovém papíře. Mám různé - delica, hokaido, blue kuri, muškátovou, blue hubbard. U nás jede dýňový guláš s okurkem, polévka se smetanou, ale jednoznačně nejlepší je kroupový salát s hokaidem, byla to taková nouzovka (neměla jsem brokolici) a teď se po tom můžou všichni utlouct.  Recept jsem vložila sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 181.38 (?), 21.12.2014 23:09

Mně hokkaida nehnijí a mám ještě 7-10 plodů. Je ale potřeba je skladovat v teple - pokud jsem je nechával v chladné místnosti s teplotou do 10 stupňů, tak opravdu v prosinci již plesnivěly. Pokud je ale přenesete do teplejší místnosti, tak vám vydrží déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika