Dýně hokkaido



host - 120.25 (?)
27.8.2009 15:04

Mě vyrostly ze semen označených jako barevná směs tykve Hokkaidó bílé (největší) oranžové a tmavě zelené. Foto bohužel nemám.

Tykvým zdar Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 68.76 (?), 24.8.2009 16:58

Semínka z dýně vyberte a usušte. Z nich si pak vyberte ta největší a "nejbaňatější". Koncem dubna je zasaďte do kelímků a předpěstujte si je podobně jako třeba okurky nebo melouny a po zmrzlých je zasaďte na zahrádku. Začátkem května ale můžete zasadit semínka rovnou na záhon, bez předpěstování. Jen dejte pozor, aby rostliny hokkaida nebyly blízko cuket. Opylením by ze semínek hokkaid mohly v následujícím roce nakonec vyrůst i obyčejné cukety. Jinak zatím nezoufejte, je před Vaší rostlinou ještě celé září. Zalévejte, přihnojte a ona Vám určitě ještě nějaká ta hokkaida dá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 8.2.2011 6:48

K tomu opylování květů hokkaido. Na jiném vláknu zde bylo doporučení sázet v blízkosti saturejku nebo brutnák, která bohatě kvete a priláká včely a hmyz k opylování hokkaida.Tak to letos zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.7 (?), 11.8.2009 9:09

Pepíku je... je to chutné a velmi zdravé... chutná to jak sladký brambor či jedlý kaštan.Již mám úrodu a dělám z toho pokrm každý týden.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Adazahradničí - (6) - 18.54 (?), 26.8.2009 20:21

Prosím nemáte někdo foto zelených dýní hokkaido? Něco mi vyrostlo na zahrádce, ale bohužel jsem zapomněl, který druh to je a podezřívám právě ony zelené hokkaido,) Děkuji moc,)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 27.8.2009 4:55
A existuje vůbec druh zeleného hokkaida? Moje hokkaido je velmi, ale velmi sytě oranžové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 28.8.2009 8:56

Já mněla první dvě oranžové a ted jsou pruhované oranžovo-zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.7 (?), 27.8.2009 7:43

Ano, zelené hokkaido existuje. Tvrdí se, že má být z hokkaid nejchutnější. Mám oba druhy. Dnes to zelené vyfotím a zítra vložím foto. Zdravím, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.25 (?), 27.8.2009 15:04

Mě vyrostly ze semen označených jako barevná směs tykve Hokkaidó bílé (největší) oranžové a tmavě zelené. Foto bohužel nemám.

Tykvým zdar Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.34 (?), 27.8.2009 21:10

Vážení příznivci tykví hokkaido.V lednu jsem dotazem založil tento řetězec.Už sklízím první plody.S využitím plodů jsem na rozpacích, čekal jsem více.Zkusil jsem tolik vychvalovanou krémovou polévku, opravdu mne nenadchla.Taková dršťková nebo bramboračka s houbama jsou proti té dýňové šlichtě nebeská mana.Zkusil jsem to naplnit mletým masem, dát do toho rajče, posypat sýrem-až na tu dýni to bylo překvapivě chutné.Jediné poživatelné je smíchat rozvařenou dýni s bramborovou kaší, nebo s tím zahustit omáčku, a to je dost málo.Jsem s touto dýní zklamán.Řekl bych, že mnohem šíře použitelná a i chutnější je cuketa (i když se obejdu i bez ní).Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.38 (?), 28.8.2009 10:56
U nás všem polévka velice chutná. Chutí mi nejvíc připomíná krémovou hrachovou polévku, s tím rozdílem, že je jemnější(slupky v hrachovce někdy škrábou v krku). Majk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika