Dýně a spol. - hodnocení 2016



Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?)
2.12.2016 18:12

Já jsem na jedné rostlině Delica F1 měla 7 kusů. Půda vzadu v zahradě, co ležela 10 let ladem a byla zastíněná, tlelo tam listí a větvičky. Pak jsme vykáceli, půdu zryli a dýně a rajčata opravdu hojně plodily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 231.33 (?), 15.10.2016 8:47

Dvě rostliny na kompostu, jedna na hromadě zeminy, která se vyvezla před stavbou RD - tato měla delší šlahouny, ale plody byly zhruba stejně rozvrženy, ale nezkoumala jsem, kolik jich bylo na které. Docela dost jsem zalévala, v létě i kopřivovou jíchou, jinak nic. První plod jsem vařila v srpnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 134.22 (?), 21.11.2016 0:22

Pěstuji na poli - letos z přímého výsevu - mimo některých muškátových. Na fotce zprava do leva - zadní řada - Hubbard Winter Blue, Hubbard Winter green, zelené hokkaido a Mamuška (dovezená z Ruska, deklarováno jako moschata, ale evidentně je to maxima),  nalevo pak klasické Hokkaido, Před nimi jsou acorny, Sweet Dumplings a jakási okrasná, nevím kde se vzala. Dále vlevo je směs muškátových dýní různých typů. Především je to Lofthouse Landrace, pak Liscia a nějaké typy, které se snažím šlechtit hlavně na rannost (muškátová je poněkud pozdnější). Výhodou muškátové dýně je její snadná skladovatelnost a to i v pokoji, kde teplota v létě dosahovala 28C. Po 14 měsících od sklizně pořád jedlá.

Tykve sklizeň 2016
Tykve sklizeň 2016
Tykev sklizeň 2015
Tykev sklizeň 2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 2.12.2016 18:12

Já jsem na jedné rostlině Delica F1 měla 7 kusů. Půda vzadu v zahradě, co ležela 10 let ladem a byla zastíněná, tlelo tam listí a větvičky. Pak jsme vykáceli, půdu zryli a dýně a rajčata opravdu hojně plodily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marek83 - (5) - 86.137 (?), 17.10.2016 19:26

Zdravím všechny nadšence do dýní. Letos jsem poprvé místo melounů, se kterými v mých 450 m.n.m mám dost rozporuplné výsledky, zkusil vysadit dýně. Vybral jsem si odrůdy Lunga di Napoli, acorn Thelma Sanders a dýni Ibiza. Lunga udělala tři velmi velké dýňě dýne, dvě z nich mi ale po dešti který následoval po delším období sucha praskly a začaly hnít. Tu třetí jsem ochutnal, ale moc mě neoslovila, zdála se mi příliš vodová. S acornem jsem byl spokojený, sklidil jsem 6 velkých kusů, což v mých podmínkách považuji za úspěch. Co mě ale nadchlo byla dýně IBIZA. Dužina pevná, voňavá a hlavně sladká tak, že si na ní pochutnávám i za syrova. Jenom škoda, že jsem sklidil pouze tři.sad Máte někdo zkušenost, které dýně jsou podobně výrazně sladké a chutné i syrové? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 17.10.2016 19:32

ano, Acorny jsou super, tez zasyrova, Lunga bude dobra az po odležení, Ibiza neni hybridni a tak neni tak plodna, chut to ale vyvazuje, obecne zasirova jsou dobre muskatove dyne, ale vzdy az po nejakem odlezeni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 212.172 (?), 9.11.2016 8:24

Jak je upravujete zasyrova? Salat, ci odrezavate?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.148 (?), 23.11.2016 11:16

Zdravím. Aká je prosím vás táto muškátová tekvica konkrétne za odrodu? Na čo je vhodná? Je sladká? vďaka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.148 (?), 23.11.2016 11:18

tu je foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 23.11.2016 17:06

S největší pravděpodobností je to Muškát z Provence hodí se pod maso, do rizota a i kompot se z ní dá udělat - akorát pozor na délku vaření ať se nerozvaří. Taky jsme ji sušili jako kandovanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.22 (?), 23.11.2016 21:57

Já mám nejraději Acorny pečené - rozpůlím, vydlabu semena, trošku přisolím, pak pocukruji krystalem a do "misky" dám kousek másla. Poté peču v troubě až změkne. Napřed přikrytou, ke konci odkryji. Až je hotová tak do té prohlubně dám kousek medu a posypu skořicí či Grankem. Vydlabu lžičkou až zůstane jen slupka. Jinak se dá naplnit i masem - podobně jako plněné papriky. Akorát nepotřebujete přílohu - tu obstará ta dyně. (+ rajskou k tomu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika