Dýně



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
10.7.2015 11:07

vodu, živiny a listovou plochu nikdo neošidí. Na produkci 1 kg plodů potřebují rostliny druhu Cucubrita cca 2 m2 listové plochy a měsíc času. Pokud má mít rostlina 20 kg plody, potřebuje 40 m2 listové plochy pro vytvoření prvního plodu (a 40 m2 je docela solidní terasa). Pro hokaido, které by vytvořilo 10×  2 kg plody bude potřebovat stejnou plochu. Pokud se tedy bavíme o Cucurbita pepo var. pepo (pumpins), tak je to dosti nereálné mít nádobu o 1/2 m3 substrátu a plochu viz výše (a zalévat 30-100 litry vody).

Sousedka měla v kýblech á 40 litrů 3 patisony a 2 cukety. Bylo to tak-tak, aby je udržela v kondici. Tedy C. pepo var. giromontiina, C. pepo var. patissonina a C. pepo var. pepito asi na terase půjdou (balkóny jsou zpravidla menší).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 10.7.2015 9:18

Mne by zajímalo kdo již úspěšně pěstoval na balkoně dýně a jak to dělal. 

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 10.7.2015 10:11

Zkoušela jsem, v domění ušetření místa na záhoně, pěstovat dýni Hokkaido v nádobě. Poskytla jsem 20l kyblík od fasádní barvy a velmi kvalitní kompost. Poctivě jsem zalévala. Bylo to plýtvání energií mojí i té dýně. Vyrostlo pár "tenisáků" a rostlina ukončila svou existenci na kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 10.7.2015 11:07

vodu, živiny a listovou plochu nikdo neošidí. Na produkci 1 kg plodů potřebují rostliny druhu Cucubrita cca 2 m2 listové plochy a měsíc času. Pokud má mít rostlina 20 kg plody, potřebuje 40 m2 listové plochy pro vytvoření prvního plodu (a 40 m2 je docela solidní terasa). Pro hokaido, které by vytvořilo 10×  2 kg plody bude potřebovat stejnou plochu. Pokud se tedy bavíme o Cucurbita pepo var. pepo (pumpins), tak je to dosti nereálné mít nádobu o 1/2 m3 substrátu a plochu viz výše (a zalévat 30-100 litry vody).

Sousedka měla v kýblech á 40 litrů 3 patisony a 2 cukety. Bylo to tak-tak, aby je udržela v kondici. Tedy C. pepo var. giromontiina, C. pepo var. patissonina a C. pepo var. pepito asi na terase půjdou (balkóny jsou zpravidla menší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 22.9.2014 10:17

Na zítřejší noc hlásí četné přízemní mrazíky. Co s dýněmi, sklidit? Ještě se mi nezdají úplně došlé, na další dny pak hlásí babí léto a teploty v noci kolem 10°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.210 (?), 22.9.2014 16:24

Sám nevím, jak se správně rozhodnout, mám tedy jen hokkaida, zatím to dělám tak, že co se mi jeví celkem zralé, sklízím, i když jjindy bych to nechal zrát více do tmavě oranžové. A co není zralé, tak v případě této dýně stejně nedojde, to bude risk. Pak asi bude potřeba dát pozor na nižší skladovatelnost. Dálší možnost bych viděl v obalení netkanou textilií nebo něčím podobným. Ta předpověď po ukončení současného ochlazení vypadá zatím velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.210 (?), 22.9.2014 21:33

Tou nižší skladovatelností jsem měl na mysli situaci, kdy necháme plody na rostlině a ony budou v horším případě vystaveny přízemnímu středečnímu mrazu. Na plodech viditelené na první pohled nebude nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 22.9.2014 21:18

Deset stupňů celsia není žádná nízká teplota pro dýně. Rostliny zničí až teplota pod 0 °C. 

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 23.9.2014 21:00

Však mě právě vadí ty dnešní mrazíky. Ale už je to jedno, na zahradu jsem se dnes stejně nedostala a pak už hlásí zase teplo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.100 (?), 23.9.2014 13:54

Také jsem váhala, zdali dýně nechat či sklidit. Nakonec jsem většinu dnes ráno sklidila a pár malých nezralých nechala. Třeba z nich ještě něco bude, když má být zase hezky a ty ostatní dozrají doma na okně.  Na obrázku jsou i tykve sklizené dříve. Martina

Tykve
Tykve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 23.9.2014 16:13

ta podlouhlá je Serpentine? Já jsem ji letos měla poprvé, ale bohužel slimáci byli rychlejší než jsem stačila zakročit byla ožraná. Tak snad příští rok. Máte s ní nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika