Dýně



J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?)
10.7.2015 8:58

Dýně je náročná na množství vody a živiny. To zakořenění výhonů "kdekoliv to jde" není podmínkou plodnosti, ale tím, že nejblíže k kořenovému krčku jsou samčí květy a samičí jsou zpravidla tak daleko že mezitím mají výhony možnost si přikořenit do podkladu (u některých odrůd i přes trávník). Méně vzrůstné dýně (cukety, patisony) je na balkóně vhodné pěstovat hydroponicky, nebo alespoň v dostatečně prostorných "samozavlažovacích" truhlících. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 130.35 (?), 25.8.2011 21:49

Mám zralé cukety s pěknými semeny, ale nevím jak je upražit. Poradíte mi? Děkuji Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.93 (?), 8.8.2011 19:23

Prosím jak poznám, že dýně Goliáš je dozrálý a můžu ji zpracovat?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 8.8.2011 20:12

Golias a spol. jsou odrudy, ktere se sklizeji az zcela naposledy, takze v prubehu zari (nejdrive)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.210 (?), 31.7.2012 21:03

Přišla jsem k dýni, jak slepý k houslím.Prostě tam najednou byla.Je žlutá, je sama, dvě malé uhnily, mám to přes celý dvůr a nevím si s tím rady.Vůbec nevím jak poznám, že je zralá.Je jak asi čtyřkilový meloun.Můžete mi někdo poradi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 31.7.2012 21:29

no zalezi na tom o jakou dyni se presne jedna, nicmene ke sklizni v tuto dobu asi nebude, nechte ji az kdyz bude stopka zluta nebo bude hodne zasychat, takze ke konci zari by to jiz byt mohlo-samozrejme s ohledem k Vasi nadmorske vysce apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.24 (?), 21.9.2014 20:29

Dobrý den,

hodlám dělat dýňový kompot a když jsem ho vyráběla loni, tak první sklizená dýně byla při krájení hodně tvrdá, šlo to těžko. Druhá pozdější dýně stejné odrůdy, která ležela si měsíc na chodbě ale šla králet o dost lépe. Je možné, že dýni svědčí dlouhé odležení? Jak poznám, že je už je čas ji krájet? Pokud bych do ní zakrojila a pak se rozhodla ještě počkat, začala by se kazit? Dýně je větší než medicinbal, sytě oranžová. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 22.9.2014 20:36
Rozříznutá bude lákadlo pro kvasné mušky a bude se kazit. Já měla letos měkkou dýni sklizenou v srpnu, přitom vybarvená a žlutá stopka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.209 (?), 10.7.2015 8:49

Prosím, nevíte jestli se dá dýně vypěstovat na balkoně či terase?

Bylo mi řečeno, že musí znovu zakořenit ze vzrostlých šlahounů a až za tou částí po odkvětu vyrostou plody.

Chci se tedy ujistit, zda má cenu dýni začít na balkoně pěstovat??

Děkuji Pavla V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 10.7.2015 8:58

To je pravda jen napůl, sice zakořenit může, ale podmínka plodnosti to není. Zkuste a uvidíte, semínka dýní jsou za pár korun. Nároky na prostor pro kořeny a závlahu jsou velké. Ale pokud nebudete pěstovat Goliáše, v odpovídající nádobě a při dostatečné výživě by nějaké menší odrůdy zřejmě pěstovat šly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 10.7.2015 8:58

Dýně je náročná na množství vody a živiny. To zakořenění výhonů "kdekoliv to jde" není podmínkou plodnosti, ale tím, že nejblíže k kořenovému krčku jsou samčí květy a samičí jsou zpravidla tak daleko že mezitím mají výhony možnost si přikořenit do podkladu (u některých odrůd i přes trávník). Méně vzrůstné dýně (cukety, patisony) je na balkóně vhodné pěstovat hydroponicky, nebo alespoň v dostatečně prostorných "samozavlažovacích" truhlících. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika