Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?)
24.1.2018 17:12

Super, Vladimíre, ešteže som dnes nakúpila zlacnené žeruchy od Vilmorinu v kvetinárstve u nás po 20 centov- 10 gramové balenia s expiráciou 2021, tak môžem testovať. Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 173.17 (?), 24.1.2018 16:59
Řeřichový test je na herbicidy. Pokud Vám ta řeřicha vyklíčí a v pořádku poroste, tak tam nejsou herbicidy, které by poškodily rajčata. Vladimír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?), 24.1.2018 17:12

Super, Vladimíre, ešteže som dnes nakúpila zlacnené žeruchy od Vilmorinu v kvetinárstve u nás po 20 centov- 10 gramové balenia s expiráciou 2021, tak môžem testovať. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 24.1.2018 20:27

Rerichovy test nic nevyresi ta vyroste v jakem koliv substratu  jak na vate tak i ve spatnem substratu      podle toho se nemuzete orientovat     vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 24.1.2018 21:27

To je zajímavé, že všude se používá pro testování řeřicha a fazole. U nás to asi bude jiné, řeřicha v pohodě vyklíčí i na herbicidech. Já jsem ji zkoušel vysévat na výluhu z koňského hnoje a jako porovnání na vodovodní vodě (pochopitelně na vatě)  nějak jí to nešlo.Dodatečně jsem se dozvěděl, že majitel koní bral slámu od sedláka, který ošetřuje pole hericidy. Vyjádřil se, že od toho druhého nebere proto, že jeho pole je plné různých plevelů. Nakonec jsem letos pohnojil jeho hnojem všechno, mimo část kde budu mít letos rajčata. Já tomu říkám předběžná opatrnost. Ty pohnojené části budu letos testovat fazolí.

                         Vladimír                                                

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.1.2018 10:59

Propařuje se proto, aby se zničila nějaká houba,  (nechce se mně hledat jak se jmenuje) která způsobuje padání klíčních rostlinek, pochybuji, že když jsou v substrátu nějaké zbytky herbicidů, že tomu nějaké propařování zabrání. Padání klíčních rostlinek je podporováno hustým výsevem do misek a přemokřením při nižších teplotách.

S tím bych moc nesouhlasil - už několikrát jsem se snažil vyklíčit pinie ve směsi hlíny a kompostu. V 99% případů rostlinka krásně vyrazila, a do měsíce padla. Zalívat jsem se snažil co nejméně, abych se vyvaroval přemokření. Pravidelně se mi tak chovají borovice, ostatní rostliny, které jsem zkoušel, nikoli. Takže si nejsem jistý, zda by padala i rajčata - zda je to typický problém borovic, nebo je něco špatně v kompostu (kompost je domácí, nic špatného). Nicméně času je dost, takže možná zkusím na měsíc potrápit pár semínek rajčat, jak se jim v tom povede, než vyseju naostro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 24.1.2018 12:27

Příčinou úhynu szeniček nemusí být vždy houby uváděné u padání klíčních rostlin. Může to být třeba něco jako je PH, vzdušnost zeminy atd. S tím asi propařování také nepomůže. Ale tady se mluví o paprikách a rajčatech.

                                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 24.1.2018 13:22

Uz jsem to tu jednou psal pouzivam vlastni kompost ktery je vyroben jen z posekane travy a z hrabaneho listi na podzim nic jineho do kompostu nepridavam   proparuji proto abych znicil semena plevele   kdyz jsem neproparoval tak mi vyklicil plevel a az potom semena paprik   pokud nesviti slunce nezalevam  jinak v premokrenem substratu uhnivaji sazenicky           vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 23.1.2018 22:11

Taky mi před pár lety odešly sazenice rajčat a paprik po přesazení do zahradnického substrátu od Agra, tu značku už nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.95 (?), 24.1.2018 12:23

Zdravím vespolek, mám dva opravdu hloupé dotazy

1) pokud se míchá výsevní substrát s hlínou, tak asi není nutné řešit značku, zda Agro ano nebo ne? že potencionální plísně či semena se tam mohou dostat z té obyčejné hlíny?

2) semena do výsevního substrátu, přesazování do kelímků již do běžného zahradního substrátu? nebo ještě ten supresivní aby se nevytahovaly?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 24.1.2018 20:40

I když stále ještě začátečník, zkusím odpovědět.

Ad 1) Myslím, že je ještě stále nutno uvažovat o substrátu. Pokud máte vadnou várku, je to nejspíš proto, že jsou v ní zbytky herbicidů a jiných chemikálií. A ty můžou snadno ovlivnit růst vašich rostlin. Což předpokládám o vaší hlíně neplatí: tam víte, kde to berete a co v tom může/nemůže být. A smutnou pravdou je, že z podstaty systému zpracování můžete dostat vadnou várku od kterékoliv firmy. Ten substrát je nutno otestovat.

Ad 2) To záleží na časovém plánu. Dosypával jsem a přesazoval do pěstebního substrátu, který už obsahuje hnojiva. Takže jsem dost napřed oproti původnímu harmonogramu. Sice se mi díky přisvětlování nevytáhly, ale rostou rychleji než potřebuji. Pokud nepřisvětlujete a mluvíte o současnosti, šel bych stále ještě do výsevního, možná smíchaného s nepříliš výživnou, jílovitější půdou pro udržení vody (ale té půdy ne moc). A byl i opatrný se zaléváním. Čili ani tady nelze odpovědět jednoznačně.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika