Cuketa kvete, ale neplodí



French - (21) - 251.159 (?)
30.6.2014 0:57

Dobrý den,

pěstuji pravidelně cukety a spousty květů bývá planých, ty se poznají už odmalička, že se vytáhnou a "stopky" květů nejsou široké, takže je rovnou zaštipuji, aby rostlinu zbytečně nevysilovaly prázdným květenstvím. Viz obrázek - stažený z internetu. Rostlina pak má dostatek síly vyhnat nové květy a ze spousty budou plody.

Přeji hodně pěstebních úspěchů.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Renata16 - (9) - 211.118 (?), 29.6.2014 20:39, zobrazeno: 27822x

Letos jsem porvé vysela cukety. Všichni mě varovali, že plodí až moc, tak mám jen čtyři. Kvetou krásně a hodně, ale květ vždycky dokvete, uvadne a upadne. Zůstane jenom stopka. Mám je venku na záhonu, hnojila jsem jenom loni na podzim kravským hnojem. Zalévám přiměřeně když je sucho. Hmyzu tu létá dostatek, vítr taky fouká, tak nevím kde je chyba. Odrůda je Courgette Diamant. Už mi upadlo tak dvacet květů a jestli to takhle půjde dál, nebudu mít ani jednu :-(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
French - (21) - 251.159 (?), 30.6.2014 0:57

Dobrý den,

pěstuji pravidelně cukety a spousty květů bývá planých, ty se poznají už odmalička, že se vytáhnou a "stopky" květů nejsou široké, takže je rovnou zaštipuji, aby rostlinu zbytečně nevysilovaly prázdným květenstvím. Viz obrázek - stažený z internetu. Rostlina pak má dostatek síly vyhnat nové květy a ze spousty budou plody.

Přeji hodně pěstebních úspěchů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 30.6.2014 8:15

to nejsou plané květy, to jsou samčí s pylem. Jestě štěstí, že jich je tolik, že nestíháte vyštipovat, jinak by jste byl bez úrody. Obecně však děláte zbytečnou práci, protože rostlinu nevysilují (ale zároveň nevytvoří o mnoho více asimilátů než listy takže to není tak fatální jako kdyby jste osečkoval výhony).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.159 (?), 30.6.2014 11:09

No vidíte, to jsem opravdu netušila a žila jsem v domění, že mám pravdu. Už babička mi to říkala, tak jsem to brala za jasnou věc a nikdy o tom nepochybovala... Tak mám alespoň o práci míň :) Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
French - (21) - 251.159 (?), 30.6.2014 11:10

Nebyla jsem přihlášená, takže příspěvek je ode mne = French

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 30.6.2014 8:09

Cukety a okurky mají jednopohlavní květy (viz tykvovité). Může být, že vám nyní kvetou jen samčí květy (těch je vždy víc) a samičí začnou třeba za týden. Nezbývá než počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Renata16 - (9) - 211.118 (?), 30.6.2014 8:55

Aha, to jsem nevěděla. Moc děkuji za radu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 30.6.2014 9:21

pro jistotu sledujte slimáky, aby vám nepožrali samičí květy sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.152 (?), 25.8.2020 11:15

Tak oni si ty zmetkové ještě budou vybírat květy z kterých vyroste cuketa crying,řežu to hlava nehlava, začala jsem logrem a spíš to vypadalo že by si dali ještě ke kávě dort, teď už jen motyčka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 96.86 (?), 30.6.2014 8:59

Vloni jsme měli jednu jedinou cuketu, nádhernou, ale neměla jediný plod. Samé samčí květy. Sazenice byla z trhu, třeba z přesévaných semen, takže geny zapracovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika