Copak těm paprikám asi je?



host - 62.91 (?)
12.6.2012 17:44

Já to Mirkovi chtěl poradit taky ale když jsem začel o sudu s vodou a míchání, tak se mu to znelíbilo sad. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 12.6.2012 14:03

To hnojení do půdy použít spíše asi před výsadbou, proto teď v této fázi, kdy rostliny z nějakého důvodu nedokáží využít vápník kořenovým systémem, se doporučuje postřik na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.91 (?), 12.6.2012 16:11

Z rad už raději přejdu na dotazy cheeky:

Co kořeny, jak jim vadí nedostatek vápnníku? Dotane se vápník z listů ke kořenům? Proč se typicky vápní jednou za cca 3 roky?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 12.6.2012 16:47

Už jsem to tu někde poznamenal, v Receptáři nebo Loskutákovi byla rada, při výsadbě dát pod kořeny skořápky vajec, údajně z 15ti pod rostlinu. To bych musel mít doma velkokapacitní drůběžárnu nebo nějakou zpracovatelnu vajec. Nicméně jsem nějaké skořápky v přiměřeném množství použil a čekám na výsledek. Pokud diskuse vydrží, podělím se. 

Ještě podotýkám, že s touto vadou u paprik jsem se zatím setkal jenom jednou a protože mám vyhašené vápno v sudu 20 - 30 let staré, po rozředění vodou a zálivce bylo po problému. Postřik na list jistě pomůže, ale ta zálivka bude asi účinější.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 12.6.2012 17:15
Už jsem ztratil přehled. Komu vlastně radíte a by tam nalil to hašené vápno? Mr Big
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 12.6.2012 17:44

Já to Mirkovi chtěl poradit taky ale když jsem začel o sudu s vodou a míchání, tak se mu to znelíbilo sad. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.6.2012 18:10

Nechci další sud jen proto abych v něm držel vápno když potřebuji ošetřit deset paprik, jestli dám deci vápna na 10 litrů nebo litr na hektolitr, není to jedno?  Potřeboval jsem spíše jaké množtví vápna na množství vody na metr čtvereční...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 12.6.2012 18:39

Zahrada bez sudů a kádí plných vody je pro mne trochu nepředstavitelná :))  Zde ale bylo množství vody důležité proto, aby se vápník a ph upravilo rovnoměrně v půdním profilu. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 12.6.2012 17:56

Bože, já nevím. proč když něco napíšu, vždycky dostanu za uši. Asi budu retardovaný. Jednalo se o papriky. A skořápky jsem dával jak pod papriky tak i rajčata.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 12.6.2012 19:17

Nejedná se o skořápky ani o vápno, ale v prvé řadě se jedná o známou abiotickou chorobu- suchou skvrnitos papriky. Není to nic neobvyklého na paprikách ani na rajčatech a v celém světě se to řeší stejně:  Při prvních příznacích ev. preventivně lze aplikovat (v sedmi až desetidenních intervalech) na list 0,5 % chlorid vápenatý nebo některá speciální listová hnojiva (u nás Kalkosan, Kalkosol, Wuxal atd.). Použít se může i postřik ledkem vápenatým na list. Tento způsob je jistě ověřený jak zkušenostmi tak i různými testy. Tím nechci říci, že zahrádkář si nemůže experimentovat, ale doporučit někomu aby si nalil do půdy cokoliv bych si bez znalosti jeho půdy netroufl. 

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 12.6.2012 20:23

Ano, neznalost dané země je skutečně trochu problém a proto jsem to chtěl před doporučením dávkování ještě trochu vydiskutovat. Skleníková zelenina jako papriky, okurky a rajčata ale podle mých zkušeností na zálivku správně naředěným vápnem reagují dobře a nemají problém ani s případným vyšším ph. Vápník je jeden z makro prvků, tak ať si ho každý dodá jak uzná za vhodné. Ve vybraných případech může být vápno velmi vhodné a v jiných zas ne. Např. kvalitní kompost z většiny substrátů je sám o sobě zásaditý, nekvalitní je ale velmi často kyselý. Zkyslost se pozná už když se k němu přivoní smileywink.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika