Copak těm paprikám asi je?



host - 62.91 (?)
10.6.2012 9:23

Je to nesmysl. Pro měření ph mohu doporučit jen citlivé lakmusy.  Já tu mám na výběr například ph 3,9-5,4, ph 6,0-7,5 a ph 6,6-8,1. Výrobcem je lach-ner Neratovice. Vezme se vzorek země, zakápne se DESTILKOU tak, aby voda vystoupla trochu nad zem, promíchá, optimálně se přidá srážedlo a nechá usadit. Pak už se jen namočí lakmus a určí ph. Na netu si je lze objednat ve speciálkách. Elektronické ph metry jsou drahá věc, jejich sondy vyžadují údržbu a kalibraci a mají jen omezenou životnost. Navíc na měření ph znečištěných roztoků by musely být ještě sondy speciální, jinak by záhy přestaly měřit. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 62.91 (?), 9.6.2012 21:28

To už záleží jen na vás smiley, já už ale takto několikrát ve skleníku, ve kterém nehospodařím, párkrát skomírající rostlinky "postavil zas na nohy". Bude ale zajímavé poznat, jak silný účinek wuxalu bude.  Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 74.41 (?), 9.6.2012 22:09

taková možná blbost, ale zvyšuje příjem vápníku to, když zalévám vodou ze studny? máme na chalupě extrémně tvrdou vodu, silné nánosy vodního kamene (vápenec)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 9.6.2012 22:33

Co myslíte vy? Já bych řekl, že určitě ano. Je to jen po malých dávkách ale dlouhodobě. Nedostatek vápníku se zřetelně projevuje právě na paprikách a rajčatech. Dobře ho známe i z hořké pihovitosti jablekna, tam je to ale hodně odrůdová záležitost.  Milan

PS: S tím wuxalem pan Mirek podle mne neuspěje a papriky zůstanou stejně neduživé. Bude to ale užitečné poučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 10.6.2012 8:07

Opravdu již nechci k tomutou tématu diskutovat, ale chci připojit jen jednu poznámku: Plodové zeleniny vyžadují mírně kyselou až neutrální reakci tzn. pH 6-7

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.6.2012 8:43

Asi by stálo za to pH změřit, měly by se dostat koupit nějaké papírky na jednoduché změření. 

Nemáte náhodou někdo zkušenost s tímto 3 in 1 pH metrem? Je k mání na eBay za pár dolarů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 10.6.2012 9:23

Je to nesmysl. Pro měření ph mohu doporučit jen citlivé lakmusy.  Já tu mám na výběr například ph 3,9-5,4, ph 6,0-7,5 a ph 6,6-8,1. Výrobcem je lach-ner Neratovice. Vezme se vzorek země, zakápne se DESTILKOU tak, aby voda vystoupla trochu nad zem, promíchá, optimálně se přidá srážedlo a nechá usadit. Pak už se jen namočí lakmus a určí ph. Na netu si je lze objednat ve speciálkách. Elektronické ph metry jsou drahá věc, jejich sondy vyžadují údržbu a kalibraci a mají jen omezenou životnost. Navíc na měření ph znečištěných roztoků by musely být ještě sondy speciální, jinak by záhy přestaly měřit. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 10.6.2012 12:28

Jistě stačí lakmusové papírky. Stejně není přesně na desetiny určené jaké PH pro kterou rostlinu je optimální. 

      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.2 (?), 10.6.2012 8:44

Je to známá věc jak je už napsáno. Doporučuje se přihnojit na začátku tvorby plodů ledkerm vámenatým (lepší), nebo (horší volba) ledkem amonným s vápencem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.6.2012 8:52

Včera jsem o ošetření rozpuštěným ledkem vápenatým četl na jiném fóru, naopak ledek amonný s vápencem nebyl doporučen vůbec.

Na stránkách SEMO se uvádí  - "Někdy postačí i postřik rostlin vhodně zředěnou rozpustnou frakcí ledku vápenatého. Ten se ale nesmí nezaměňovat s ledkem amonným s vápencem, který je v tomto směru neúčinný" - ovšem v jakém poměru jsem se ještě nedopídil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 14.199 (?), 12.6.2012 11:56

To je jasné. Neměl jsem na mysli postřik, ale hnojení do půdy. Ledek vápenatý funguje i přes listy, vápník je vázaný chemicky a může se uvolnit. Ledek s vápencem je obyčejný ledek, s vápencem. Vápenec se přes listy do rostliny nedostane. Je to jako by se rostlina posypala vápencem, taky by to nefungovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika