Čo je to za chorobu uhorky?



nonekupto - (11) - 254.64 (?) 
28.5.2018 21:17, zobrazeno: 3377x

Pred nedávnom sa mi začali objavovať na listoch uhorky žlté okraje na listoch, ale je to iba na starších listoch mladé výhonky to nemajú. Poraďte čo robiť a čím striekať, proti plesni uhoriek som už striekal 2x Kuprikolom.

Foto uhoriek
Foto uhoriek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 185.165 (?), 28.5.2018 21:50

Řekl bych, že v tuto dobu rozhodně plíseň nehrozí, a že se jedná pouze o reakci na prostředí nebo půdu. Ale hlavně nezapomenout nasadit chemii, co kdyby, že... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Valtík - (8) - 168.18 (?), 28.5.2018 22:16

chtělo by to ještě detailní fotku spodní strany listů, zda nejde o napadení sviluškou. Ta obvykle začíná napadat okurky odspodu a například já už jsem proti ní dnes zasáhl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
nonekupto - (11) - 255.148 (?), 29.5.2018 19:58

Tie uhorky mám zasadené vonku a su na vedení takže nie sú na zemi.

uhorkový list zospodu
uhorkový list zospodu
uhorkový list
uhorkový list
uhorkový list
uhorkový list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 30.5.2018 7:26

Ještě jednou - špatná zemina/výživa. Zkuste se inspirovat v jiném vlákně, kde jsou podobné příznaky a popsán problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 29.5.2018 7:20

Např.:

Zcela specificky reagují na nadbytek dusíku rychlené (skleníkové) okurky, u nichž okraje listů žloutnou a postupně zasychají.

PS: vždycky mě rozesmutní, když někdo začne na všechno házet chemii jen proto, že někdy slyšel o nějaké chorobě, tak preventivně, co kdyby přišla i k němu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika