Choroby rajčat



host - 245.24 (?) 
16.7.2017 20:25, zobrazeno: 3801x

Dobrý den, na rajčeti se mi udělal asi půl centimetrová světlí kroužek, myslím, že je to nějaká plíseň,. U nás hodně pršelo asi dva dny a byla docela zima. Listy jsou ale v pořádku. Mám stříkat proti plísni. Víte někdo co to je za nemoc.?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.24 (?), 16.7.2017 20:28

Mám tam chyby, omlouvám se. Nejde to opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.118 (?), 16.7.2017 21:48

Chtělo by to fotografii, nicméně když vidím na rajčeti první náznak plísně tak odstraňuji ručně napadené listy (strašně nerad stříkám) a dál denně kontroluji jestli se to nerozšiřuje. Záleží samozřejmě na počasí, já letos zatím zaregistroval jediný flíček jinak nic, a to možná ani plíseň nebyla. Pokud jste našel jeden flek a myslíte že je to plíseň tak ten list zlikvidujte a dál hlídejte rostliny KAŽDÝ DEN.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 16.7.2017 21:58

Hmm, já mám dojem, že tazatel našel flíček na plodu rajčete, jak píše, listy jsou v pořádku. Nemyslím si, že je to plíseň. V letošním suchém létě ještě nedělá problémy a pokud někde ano, tak napřed na listech a stoncích, teprve potom na plodech. Ale foto by samozřejmě napovědělo víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.24 (?), 17.7.2017 8:17

Ano je to kolečko na asi třech plodech.Posílám foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 17.7.2017 6:05

Mně se také občas objeví na některém plodu tzv. světlé prstýnky. Jsou to příznaky plísně šedé, plody jsou normálně jedlé a většinou nedochází k dalšímu šíření na listy a stonky a plody. Chemicky zasáhnout by bylo třeba, jen pokud by se plíseň šedá nekontrolovatelně rozšířila na celé rostliny (stonky, listy, plody).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.24 (?), 17.7.2017 8:22

Děkuji, tak já postříkám BIOALem, čož je přírodní postřik. Žádná chemie. Také se mi nechce stříkat chemií.

Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika