Choroby? Nebo jen počasí?



host - 168.103 (?)
5.7.2019 14:15

No tak je chemií nezatěžujte, když nechcete. Z plísní je na rajčatech nejnebezpečnější bramborová a ta na okurky nejde. A naopak, neslyšel jsem, že by z plísní napadených okurek ta plíseň přeskočila na rajčata. Prozatím v tomto suchém počasí plíseň bramborová nehrozí, zvlášť, když budete rajská zalévat jen ke kořenům. Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 234.223 (?), 30.5.2019 20:19
Jestli máte sklo Helios, které je mléčné, tak to si myslím, že to není třeba natirat. Přes toto sklo by se neměly rostliny spálit. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 5.7.2019 13:09

Zdravím zahrádkáře.

Rád bych požádal o radu ohledně postřiku rajčat.

Soused má na plotě našponované okurky, které mu napadla plíseň a to pořádně. Hned vedle plotu s jeho okurky mám rajčata, která jsou zatím "zdravá", mám je previntivně stříknout acrobatem nebo mám pouze zatím hlídat a okukovat zda se tam něco neobjevuje?

Na nějákém rajčeti jsou hnědé tečky ale to vidím jako seprotiovou skrvnitost rajčete, také jsem donesl jeden list zahradníkovi a shodli jsme se na tom, takže jsem chtěl aplikovat postřik na skvrnivost. Samozřejmně za určení skvrnitosti ruku do ohně za to nedám... Ta se však nešíří rychle a nepostihuje plody. Nevím jaký přípravek nyní tedy zvolit. Preventivní akrobatem na plíseň nebo na skvrnitost, která je jen na nějákém lístu a na cca 5 rostlinách z 30.Nerad bych zatěžoval rajčata zbytečně chemií a už vůbec né obouma přípravkama. Konečně se trochu rozrostla z velkého krupobití a rád bych je nechal trochu narůst a nezatěžoval je.

Nejsem žádný sluníčkář, ale mám nadbytek šalvěje, co zkusit jako prevenci proti plísni odvar ze šalvěje? má někdo zkušenost? Případně poměr drogy na 1 l vody? Na internetu čtu pozitivní komentáře na šalvěj.

Děkuji Vám za návrhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.7.2019 14:11
Acrobat zabere i na septoriovou skvrnitost, obsahuje mancozeb (jako např. Dithane, sice méně, ale to bych neřešil). Plíseň okurková samozřejmě na rajčata nejde. Asi bych ta rajčata postříkal, septorióza taky umí nadělat paseku. A plíseň bramboru na rajčatech se brzy může objevit také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 5.7.2019 14:15

No tak je chemií nezatěžujte, když nechcete. Z plísní je na rajčatech nejnebezpečnější bramborová a ta na okurky nejde. A naopak, neslyšel jsem, že by z plísní napadených okurek ta plíseň přeskočila na rajčata. Prozatím v tomto suchém počasí plíseň bramborová nehrozí, zvlášť, když budete rajská zalévat jen ke kořenům. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.68 (?), 5.7.2019 15:46
Možno to niekoho zaujme: Na fotkách sú prípravky určené na ochranu uhoriek a rajčiakov pred hubovými chorobami, s názvom "Zdravá uhorka" (foto 1,2) a "Zdravý rajčiak" (foto 3,4). Obsahujú po 4 sáčky fungicídnych prípravkov, s dávkovaním na 3, resp. 5 litrov potreku. Zloženie a odporúčaná aplikácia sú uvedené na rube krabičky (foto 2 a 4). Aplikácia by zrejme mala byť paušálna - preventívna. Či to je zmysluplné alebo nie, to neviem posúdiť, obe plodiny u nás pestujeme bez postrekov. Zdá sa to byť praktické. Tieto prípravky som nekupoval, boli súčasťou nejakej ceny za umiestnenie na výstave jabĺk. Ak má niekto každoročné problémy s hubovými chrobami týchto plodín, môže to prípadne vyskúšať. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika