Choroby? Nebo jen počasí?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
5.7.2019 14:11
Acrobat zabere i na septoriovou skvrnitost, obsahuje mancozeb (jako např. Dithane, sice méně, ale to bych neřešil). Plíseň okurková samozřejmě na rajčata nejde. Asi bych ta rajčata postříkal, septorióza taky umí nadělat paseku. A plíseň bramboru na rajčatech se brzy může objevit také.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 234.223 (?), 30.5.2019 20:19
Jestli máte sklo Helios, které je mléčné, tak to si myslím, že to není třeba natirat. Přes toto sklo by se neměly rostliny spálit. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 5.7.2019 13:09

Zdravím zahrádkáře.

Rád bych požádal o radu ohledně postřiku rajčat.

Soused má na plotě našponované okurky, které mu napadla plíseň a to pořádně. Hned vedle plotu s jeho okurky mám rajčata, která jsou zatím "zdravá", mám je previntivně stříknout acrobatem nebo mám pouze zatím hlídat a okukovat zda se tam něco neobjevuje?

Na nějákém rajčeti jsou hnědé tečky ale to vidím jako seprotiovou skrvnitost rajčete, také jsem donesl jeden list zahradníkovi a shodli jsme se na tom, takže jsem chtěl aplikovat postřik na skvrnivost. Samozřejmně za určení skvrnitosti ruku do ohně za to nedám... Ta se však nešíří rychle a nepostihuje plody. Nevím jaký přípravek nyní tedy zvolit. Preventivní akrobatem na plíseň nebo na skvrnitost, která je jen na nějákém lístu a na cca 5 rostlinách z 30.Nerad bych zatěžoval rajčata zbytečně chemií a už vůbec né obouma přípravkama. Konečně se trochu rozrostla z velkého krupobití a rád bych je nechal trochu narůst a nezatěžoval je.

Nejsem žádný sluníčkář, ale mám nadbytek šalvěje, co zkusit jako prevenci proti plísni odvar ze šalvěje? má někdo zkušenost? Případně poměr drogy na 1 l vody? Na internetu čtu pozitivní komentáře na šalvěj.

Děkuji Vám za návrhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.7.2019 14:11
Acrobat zabere i na septoriovou skvrnitost, obsahuje mancozeb (jako např. Dithane, sice méně, ale to bych neřešil). Plíseň okurková samozřejmě na rajčata nejde. Asi bych ta rajčata postříkal, septorióza taky umí nadělat paseku. A plíseň bramboru na rajčatech se brzy může objevit také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 5.7.2019 14:15

No tak je chemií nezatěžujte, když nechcete. Z plísní je na rajčatech nejnebezpečnější bramborová a ta na okurky nejde. A naopak, neslyšel jsem, že by z plísní napadených okurek ta plíseň přeskočila na rajčata. Prozatím v tomto suchém počasí plíseň bramborová nehrozí, zvlášť, když budete rajská zalévat jen ke kořenům. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.68 (?), 5.7.2019 15:46
Možno to niekoho zaujme: Na fotkách sú prípravky určené na ochranu uhoriek a rajčiakov pred hubovými chorobami, s názvom "Zdravá uhorka" (foto 1,2) a "Zdravý rajčiak" (foto 3,4). Obsahujú po 4 sáčky fungicídnych prípravkov, s dávkovaním na 3, resp. 5 litrov potreku. Zloženie a odporúčaná aplikácia sú uvedené na rube krabičky (foto 2 a 4). Aplikácia by zrejme mala byť paušálna - preventívna. Či to je zmysluplné alebo nie, to neviem posúdiť, obe plodiny u nás pestujeme bez postrekov. Zdá sa to byť praktické. Tieto prípravky som nekupoval, boli súčasťou nejakej ceny za umiestnenie na výstave jabĺk. Ak má niekto každoročné problémy s hubovými chrobami týchto plodín, môže to prípadne vyskúšať. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika