Bulharská rajčata 2018



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
3.3.2018 7:44

Rumunské odrůdy rajčat mohou být taky zajímavé.Letos vyzkouším 5 odrůd od Agroselu.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 3.3.2018 8:14

Ne všechny jsou opravdu rumunské.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 68.88 (?), 3.3.2018 8:34

Rumunské sú, vyskúšajte, ale tá Saint Pierre je stará francúzska kríčková paradajka Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 3.3.2018 9:45

Alvaro F1 je Holandské. Na nějaké zkoušení kulatých červených rajčat opravdu nemám místo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.241 (?), 3.3.2018 23:04

Vlani som pestoval Ghitiu, nemôžem vynachváliť. Chuťovo výborné, šťavnaté, bohatá násada plodov a prekvapivo nízky vzrast rastlín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 3.3.2018 8:37

Prohlídl jsem si pár těch nabídek bulharských rajčat. Všechny vypadají stejně, těžko si vybrat. U většiny je napsané polorané, což u nás bude polopozdní až pozdní, to znamená začátek zrání někdy v polovině srpna (italská a jiná rajčata z jižních krajů u nás zrají cca o 10 dní později než v domovině).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.229 (?), 11.2.2021 10:50

Dobrý deň,

sme výhradný distribútor jedinej bulharskej šľachtitelskej firmy, o ktorej sa tu aj píše - Geosemselect so 100 ročnou tradíciou v šľachtení rajčín. Ponúkame na slovenský a český trh 22 odrod bulharských rajčín. Z toho Milla cherry, Berika a Zlatista sú voľne opelivé- teda nie sú hybridy. Inak ich už nájdete aj vo veľa záhradkárskych obchodoch po Slovensku.

Semenasrtvo s.r.o.

Rugby F1
Rugby F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 68.88 (?), 3.3.2018 8:45

Díky, Vladimíre, do budúcej rajčinovej sezóny je ešte času dosť, uvidíme, aká bude tohoročná, či ešte objavíme nejakú skorú okrem Anny Russian. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 3.3.2018 9:50

Nevím, jestli je Anna Russian nejranější z těch srdcovitých a biftekových rajčat. Až zas tak jsem to nesledoval. Pozdnější zrání mně u těch velkých nevadí. Zkusím ji letos porovnat s ostatními velkými rajčaty a dám ti vědět.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.20 (?), 3.3.2018 12:59

U mne v Praze jako první zrál Start a Prekos + Rugby prakticky ve stejném termínu a podobně Rila zrála stejně s Tornado, Tipo a Toro. Pozdnější byla Fantazia, Paulina a Ideal spolu např. s italskou Red pear a San Marzano II. Pozdní byl pouze Gigant. Rajčata jsem měl zralá shodně se sousedy, kteří sázejí jen české odrůdy. Severovýchodní Bulharsko, kde jsem byl, otevřené přes moře na Ukrajinu a Rusko umí s počasím pěkně nepříjemně překvapit (jednu zimu mého pobytu napadl metr sněhu a držel se měsíc) a až na větší rozsah teplot a více slunečných a horkých dnů se víc blíží našemu než oblast pod Starou Planinou. Na trh v Razgradu dováželi zeleninu a ovoce z jihu o cca 10 - 14 dní dříve než začala být k dispozici místní produkce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika