Bulharská rajčata 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
3.3.2018 9:50

Nevím, jestli je Anna Russian nejranější z těch srdcovitých a biftekových rajčat. Až zas tak jsem to nesledoval. Pozdnější zrání mně u těch velkých nevadí. Zkusím ji letos porovnat s ostatními velkými rajčaty a dám ti vědět.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.3.2018 7:44

Rumunské odrůdy rajčat mohou být taky zajímavé.Letos vyzkouším 5 odrůd od Agroselu.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 3.3.2018 8:14

Ne všechny jsou opravdu rumunské.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 68.88 (?), 3.3.2018 8:34

Rumunské sú, vyskúšajte, ale tá Saint Pierre je stará francúzska kríčková paradajka Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 3.3.2018 9:45

Alvaro F1 je Holandské. Na nějaké zkoušení kulatých červených rajčat opravdu nemám místo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.241 (?), 3.3.2018 23:04

Vlani som pestoval Ghitiu, nemôžem vynachváliť. Chuťovo výborné, šťavnaté, bohatá násada plodov a prekvapivo nízky vzrast rastlín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 3.3.2018 8:37

Prohlídl jsem si pár těch nabídek bulharských rajčat. Všechny vypadají stejně, těžko si vybrat. U většiny je napsané polorané, což u nás bude polopozdní až pozdní, to znamená začátek zrání někdy v polovině srpna (italská a jiná rajčata z jižních krajů u nás zrají cca o 10 dní později než v domovině).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.229 (?), 11.2.2021 10:50

Dobrý deň,

sme výhradný distribútor jedinej bulharskej šľachtitelskej firmy, o ktorej sa tu aj píše - Geosemselect so 100 ročnou tradíciou v šľachtení rajčín. Ponúkame na slovenský a český trh 22 odrod bulharských rajčín. Z toho Milla cherry, Berika a Zlatista sú voľne opelivé- teda nie sú hybridy. Inak ich už nájdete aj vo veľa záhradkárskych obchodoch po Slovensku.

Semenasrtvo s.r.o.

Rugby F1
Rugby F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 68.88 (?), 3.3.2018 8:45

Díky, Vladimíre, do budúcej rajčinovej sezóny je ešte času dosť, uvidíme, aká bude tohoročná, či ešte objavíme nejakú skorú okrem Anny Russian. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 3.3.2018 9:50

Nevím, jestli je Anna Russian nejranější z těch srdcovitých a biftekových rajčat. Až zas tak jsem to nesledoval. Pozdnější zrání mně u těch velkých nevadí. Zkusím ji letos porovnat s ostatními velkými rajčaty a dám ti vědět.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.20 (?), 3.3.2018 12:59

U mne v Praze jako první zrál Start a Prekos + Rugby prakticky ve stejném termínu a podobně Rila zrála stejně s Tornado, Tipo a Toro. Pozdnější byla Fantazia, Paulina a Ideal spolu např. s italskou Red pear a San Marzano II. Pozdní byl pouze Gigant. Rajčata jsem měl zralá shodně se sousedy, kteří sázejí jen české odrůdy. Severovýchodní Bulharsko, kde jsem byl, otevřené přes moře na Ukrajinu a Rusko umí s počasím pěkně nepříjemně překvapit (jednu zimu mého pobytu napadl metr sněhu a držel se měsíc) a až na větší rozsah teplot a více slunečných a horkých dnů se víc blíží našemu než oblast pod Starou Planinou. Na trh v Razgradu dováželi zeleninu a ovoce z jihu o cca 10 - 14 dní dříve než začala být k dispozici místní produkce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika