Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Plodová zelenina > Bulharská rajčata 2018

Bulharská rajčata 2018

host - xxx.xxx.227.97 (?)
4.3.2018 5:25

Před léty jsem si v Bulharsku koupila na trhu rajčata. Byla výborná, takže další rok jsem zasela vybraná semena. Rajčata vynikající i v našich podmínkách. Ale bylo keříčkové a řadu let jsem je pěstovala. Pořád zkouším nové druhy, ale na toto rajče vzpominám s nostalgií. Název nevím. Váš sortiment ja úžasný. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5   

Bulharská rajčata 2018

Mimmo (2197) - xxx.xxx.91.93 (?), 3.3.2018 16:08
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Když už jsme u těch zajímavostí, semínka rajčat v Bulharsku nejlépe nakoupíte v (zemědělské) lékárně. Prodávají se tam i hnojiva, substráty a postřiky.

Obrázky:
Lékárna pro zahrádkáře
Lékárna pro zahrádkáře
Sleva na rajčata
Sleva na rajčata
Úklid sněhu v BG 3.3.
Úklid sněhu v BG 3.3.
Připojit reakci   

Bulharská rajčata 2018

Mr Bigggg (2748) - xxx.xxx.173.17 (?), 4.3.2018 8:18

Mám jeden dotaz. Loni jste mně poslal semena tří odrůd sebraných z rajčat od Vašich sousedů.. Letos asi nebudu mít místo na odzkoušení všech tří. Nejvíc mne zaujalo to paprikové a chtěl bych ho zkusit. Z těch co jsou na obrázcích ze semenářských firem se mně nezdálo žádné podobné. Pamatuji si, že jste mně poslal i jeho fotku, ale nemohu ji najít. Můžete k němu podat nějaké informace (chuť, použití, velikost)? Děkuji.

Vladimír

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

Mimmo (2197) - xxx.xxx.91.93 (?), 4.3.2018 10:58

Vladimíre,

nemám z těch autentických rajčat příliš reprezentativní fotky. Snad jen tohle. Jsou to rajčata, která mi dala na ochutnání sousedka. Nejsou chemicky ošetřovaná. Sázejí je v půlce dubna a na sloupky natáhnou dočasně fólie, které v poledne zvedají, aby rajčata větrala. V noci je vše přikryté. Rostliny nechávají růst na jeden výhon do výšky přes dva metry. Nejvíce plodů bývá v srpnu. Při nejvyšších teplotách se plody přistiňují, aby nepraskaly. Měřítko: otvor v dlažbě na prvém snímku má 9cm.

Obrázky:
Bulharská rajčata v srpnu 2017
Bulharská rajčata v srpnu 2017
Pěstování rajčat a paprik v BG, srpen 2017
Pěstování rajčat a paprik v BG, srpen 2017
Rajčata na trhu (asi hybridní)
Rajčata na trhu (asi hybridní)
Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

host - xxx.xxx.104.20 (?), 4.3.2018 11:58

Při pohledu na vaše fotky vzpomínám s nostalgií na trh v Razgradu a na zahrádku naši i sousedů a přátel. Co vím, tak většinou sázeli po dvou rostlinách ke kůlu a nechali růst do těch dvou metrů i výš, někteří nechali dokonce cca v polovině rostlinu rozdvojit do dvou výhonů. Postřik buď jedním ze dvou měďňatých přípravků, který měla selskostopanska apteka k dispozici a nebo většinou žádný. A pak buď plíseň přišla nebo nepřišla. smiley
Ovšem pokud nepřišla, tak ta úroda i u těch méně výnosných nehybridů stála za to. To se v našich podmínkách přece jen nedá. V oblasti Razgradu se vysazovalo později i tam se objevovalo začátkem května cosi jako ledoví muži.

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

Mimmo (2197) - xxx.xxx.91.93 (?), 4.3.2018 12:44

Razgrad je sice na stejné rovnoběžce a dokonce mnohem blíž k moři, ale o 200 m výš. Takže možná proto se tam i v květnu stávaly zmíněné nemilé události. Nerad bych to však zakřikl. Stačí, když se podívám z okna na tu bílou nádheru ještě v březnu.

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

Mr Bigggg (2748) - xxx.xxx.173.17 (?), 3.3.2018 8:23

Pokud jde o chuť Startu, tak se není čemu divit, protože matka je Bulharka a otec Čech.

Vladimír

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

host - xxx.xxx.104.20 (?), 3.3.2018 13:19

Pěkné! Přibližně takto vypadá a váží Fantazia. Mně hybridy vyhovují pro svou vyrovnanost vlastností a plodnost. V Razgradu "sousedské" druhy byly vesměs spíš oválné ale stejně velké. Kapie mám jen ve skleníku, venku pouze Slovakii a rajčiny (kamby).

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

host - xxx.xxx.104.20 (?), 3.3.2018 13:24

Platilo pro Akelacz

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

host - xxx.xxx.227.97 (?), 4.3.2018 5:25

Před léty jsem si v Bulharsku koupila na trhu rajčata. Byla výborná, takže další rok jsem zasela vybraná semena. Rajčata vynikající i v našich podmínkách. Ale bylo keříčkové a řadu let jsem je pěstovala. Pořád zkouším nové druhy, ale na toto rajče vzpominám s nostalgií. Název nevím. Váš sortiment ja úžasný. 

Připojit reakci

Bulharská rajčata 2018

host - xxx.xxx.68.117 (?), 4.3.2018 16:54

Bylo to sice o kousek vedle, v Řecku, ale pořád vzpomínám. Keříková rajčata v řádcích, bez opory, asi tak do pasu. Když byla zralá tak odpadla a pěstitelé je sebrali ze země. Bohužel, tenkrát (polovina 90.let) mne zahrada ještě nebavila.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů