Balkonova zelenina



host - 202.78 (?)
30.4.2013 13:46

Dobrý den, taky máme balkón na východ a v době, kdy jsme tam pěstovali zeleninu (rajčata, papriky) ve větším množství, jsem používal k hnojení Cererit apod.  (jako substrát sloužila obyčejná zemina z venku). Poslední 3 roky používám Krystalon v zálivce + občas hořkou sůl na list, přičemž zeminu jsem nahradil rašelinovým substrátem a přidávám do něj při založení nádob kompost nebo granulovaný hnůj. Zůstal jsem už jen u chilli paprik, rajčata mi zabíraly moc místa. Petr L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 33.77 (?), 27.4.2013 12:44, zobrazeno: 5795x

Zdravim kolegov pestovatelov. Rozhodol som sa tento rok znovu pestovat na balkone. A po prejdeni casti fora a inych stranok by som vas chcel poziadat o rady. V prvom rade hnojivo, rad by som ostal pri organickom, (ked uz pre nic ine tak aspon pre dobry pocit) mam jedno univerzalne kvapalne ktore som davnejsie kupil no v porovnani s inymi ma mensi podiel dusiku 3,2 ; draslik je 6,6 a fosfor neuvadza. Tak by ma zaujimalo ake su najvhodnejsie "hodnoty" pri pestovani zeleniny (najma rajciny a jedna okurka)? Viem ze pri raste je dolezity dusik, ale je rovnako dolezity aj pri plodoch? Je dobre pouzit spolu s kvapalnym aj granulove? Zvykne byt na niektorych granulovych hn. uvedene ze by sa malo doplnat s kvapalnym. Tiez som videl odporucanie na striekanie paradajok siranom horecnatym, kvoli magneziu... Jeden zas odporucal trhat spodne listy tyckovych rajcin (mam 2 take) kvoli lepsej urode..?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.77 (?), 30.4.2013 13:12

neviete my aspon prosim poradit ci mam kupit okrem kvapalneho hnojiva aj granulove, ktore zapracujem do pody? balkon mame na vychod tak neviem ci rastliny pri takej intenzite svetla potrebuju tolko zivin, nerad by som to prehnojil. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.78 (?), 30.4.2013 13:46

Dobrý den, taky máme balkón na východ a v době, kdy jsme tam pěstovali zeleninu (rajčata, papriky) ve větším množství, jsem používal k hnojení Cererit apod.  (jako substrát sloužila obyčejná zemina z venku). Poslední 3 roky používám Krystalon v zálivce + občas hořkou sůl na list, přičemž zeminu jsem nahradil rašelinovým substrátem a přidávám do něj při založení nádob kompost nebo granulovaný hnůj. Zůstal jsem už jen u chilli paprik, rajčata mi zabíraly moc místa. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Miketo - (2) - 33.77 (?), 30.4.2013 14:38

Dakujem a tie posledne 3 roky ste tak pestovali aj paradajky s dobrymi vysledkami? Ja som pouzil klasicky zahradny substrat a chcel by som tiez kupit granulovany hnoj aby mali dost zivin aj keby som nahodou zabudol pouzit kvapalne hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.226 (?), 30.4.2013 19:09

Ty poslední 3 roky už moc ne, zachoval jsem jen tzv. truhlíková rajčata a podle nich se moc soudit nedá, protože ty mi rostly v substrátu i při minimálním hnojení. Předtím se u mě dařilo hlavně žlutým tykvovitým rajčatům a celkem obstojně rostla i cherry rajčata. Předpokládám tedy, že u nich by ty výsledky byly nyní lepší. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miketo - (2) - 33.77 (?), 2.5.2013 16:28

A vedel by mi este niekto prosim poradit kolko kvapalneho hnojiva treba davat? Moje organicke ma pomer cely vrchnak(uzaver) na 2 litre vody, kolko by malo ist do 10-12 litrovej nadoby, polovica alebo cele? radsej davam menej ale mozno tym rastline nedavam dost, co myslite? dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika