A zase ty fleky na listech rajcat



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?)
1.6.2017 12:49

Bez fotky je to stejné jako věštit z křišťálové koule.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 80.51 (?), 16.5.2017 20:06

Myslela jsem na Vás i na rajčata, prožila jsem si nervy s výměnou substrátu :-), tak vím, co člověk prožívá, když nejdříve zkouší jinou vodu na zalévání, více stínu, hnojivo a nic nepomáhá. Teď už rajčata pofičí, udělaly pokrok. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.181 (?), 1.6.2017 8:29

Dobrý den, nevíte někdo, co to může být? Objevili se mi na spodní straně listů rajčat černé skvrny, pouze u okraje listů a pouze zespoda. A navíc, je to jen u sazenic odrůdy Coure di Bue (Býčí srdce), mají to všechny sazeničky. Ostatní nic. V seznamu chorob rajčat jsem nenašla nic, co by tomu odpovídalo. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.6.2017 12:49

Bez fotky je to stejné jako věštit z křišťálové koule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 1.6.2017 17:17

má to len Býči srdce... to by mohol byť infarkt laugh, ak by to chytlo aj Bejbino F1 tak treba sa obrátiť na pediatriu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 1.6.2017 19:34

Já to mám na Stupickým, hečcheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.25 (?), 7.6.2017 21:44

Dobrý den,

na balkoně pěstujeme rajčata, ale objevili se nám na listech černé tečky - viz foto. Prosím o radu, co by to mohlo být a jak s tím bojovat. Našli jsme, že by to mohla být septoriová skvrnitost, ale nejsme si jisti.

Předem děkuji za odpovědi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.25 (?), 7.6.2017 21:45

A ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 8.6.2017 7:28

Chcete poradit, ale moc jste toho o svém problému nenapsal (a). Píšete o nějakých černých tečkách, ale já na těch fotkách vidím plošky zbarvené do fialova. Septoriová skvrnitost to jistě není, vypadá jinak a kde by se tam teď vzala. Já si teď zavěštím z křišťálové koule: Je to abiotická porucha- nedostatek fosforu. Pokud je to jen na starých listech, tak to žádný problém není (možná následek chladného období). Pokud je to i na nových listech, tak by to chtělo doplnit chybějící prvek nejlépe postřikem na list nějakým přípravkem k tomu určeným (na různé chlorózy apod. používám Fytovit). Lze také doplnit zálivkou, ale nevím čím.
Čím víc napíšete, tím lepší radu můžete očekávat. Třeba Vaše fotky jsou úplně stejné, přitom fotka ze spodu listu by  místo jedné z nic jistě neuškodila. Ať Vám ta rajčata rostou.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.43 (?), 8.6.2017 8:21

Dobrý den,

děkuji za rady. Skvrny jsou opravdu spíše černé, foto zkresluje. Spodní strana listů vypadá v pořádku, proto jsem ji nefotila, ale měla jsem to alespoň zmínit v příspěvku.

Z dalšího zdroje mám také informaci, že by mohlo jít o nerovnováhu ve výživě - snížit dávky dusíku a zvýšit fosfor a draslík. Zkusím na tom zapracovat a snad se jim bude dařit lépe!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.6.2017 7:47

Já bych taky zkusil věštit wink To stejné jsem měl vloni po výsadbě na záhon. Skvrny byly způsobené pravděpodobně chladem, možná i sluncem, nebo kombinací obojího, každopádně to nemělo na nic vliv a později na nových listech už se neobjevily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika