Ve kterou denní dobu nejlépe aplikovat Roundup (glyfosfát)?



host - 166.20 (?)
26.8.2007 22:29
Důležité je postřik dělat v teplých dnech a plevel musí mít dostatečně velkou plochu, tedy co největší. Já vždy zjistím předem počasí podle satelitního snímku, 2 hodiny pro zaschnutí je málo. Píše se 6hodin, ale čím vice, tím lépe. Postřik dělám tak kolem 9-10 hodiny. VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 236.111 (?), 26.8.2007 13:44, zobrazeno: 28519x
Obnovuji dlouhodobě zanedbanou zahradu. Na řádné zrytí, pravidelné sekání trávy a další údržbu zatím kvůli nedostatku času nedošlo.
Hlavními plevely, které potřebuji likvidovat, jsou  kopřivy a  husí packa.
Na místa nejhůře postižená  plevelem  jsem  již několikrát aplikoval Roundup resp. glyfosfáty  s jinými firemními názvy (Plevel stop). Výsledek ani přibližně nesplnil očekávání, např. kopřivy usychaly více než měsíc a ani neodumřely zcela.
Jako vysvětlení mě napadá, že jsem glyfosfáty aplikoval v nevhodnou denní dobu, za plného slunečního osvětlení. Je možné, aby se tato účinná látka rozkládala účinkem UV záření a tím snižovala její účinnost? Není vhodnější postřik aplikovat večer?
Pro zajímavost, kopřivy se mi zcela spolehlivě a rychle povedlo zničit Bofixem, budu jej tedy zřejmě používat i nadále.
Otázka husí packy zůstává otevřená.
Děkuji za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 26.8.2007 14:09
Nie všetky rastliny sú rovnako citlivé voči glyfosátu.
Pre glyfosát je najlepšia vysoká teplota a vysoká atmosferická vlhkosť (čiže na obed v deň keď je dusno - vysoký rosný bod) a aspoň 2 hodiny bez dažďa.
Aj do glyfosítu je vhodné používať zmáčadlo!
Účinok sa dá zvýšiť pridaním síranu amónneho (cca 15-17g/liter postreku).
Tvrdá voda znižuje účinnosť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 26.8.2007 14:22
Odkvetlé plevele mají i po aplikaci glyfosfátu klíčivá semena, které opětovně vzejdou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 26.8.2007 22:29
Důležité je postřik dělat v teplých dnech a plevel musí mít dostatečně velkou plochu, tedy co největší. Já vždy zjistím předem počasí podle satelitního snímku, 2 hodiny pro zaschnutí je málo. Píše se 6hodin, ale čím vice, tím lépe. Postřik dělám tak kolem 9-10 hodiny. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 26.8.2007 23:08
Síce neviem, kde sa píše 6 hodín bez dažďa, ale Monsanto udáva pre RU Biaktiv 2 hodiny. (Pre RU Rapid dokonca 1 hodinu.)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 29.8.2007 12:27
Dobrý den, mohl by někdo napsat ředění Roundapu, mám lahvičku s koncentrátem 360 g na litr, ale byla převrácená a část roundapu vytekla a znečitelnila návod k použití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.27 (?), 29.8.2007 14:44
U koncentrace 360g/l je běžná pracovní koncentrace 4 %. Jako sto procent se bere firemní název, nikoli množství látky. Čili používá se 4% roztok Roudapu XY. /4 ml na 100 ml vody, 40 ml na 1 litr vody...../ Správněji by to mělo být v gramech, ale u tekutých přípravků se to dá tolerovat a je to praktičtější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 31.8.2007 0:24
Děkuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.111 (?), 26.9.2007 2:26
Děkuji za všechny rady, tam, kde budou zjara záhonky, je nyní "glyfosfátová poušť". Doufám, že se mi ji povede před mrazem zrýt.
Husí packa na Bofix ani po druhé aplikaci příliš nereaguje (přestože kopřivy a svízel pohubil tento přípravek vzorně) , zjara tedy zkusím preemergentní herbicidy + prosvětlení 20 - 30 let neudržované zahrady radikálním prořezáním především jabloní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika