Určení plevele v trávníku a jeho likvidace



host - 55.54 (?) 
17.12.2015 11:49, zobrazeno: 13230x

Dobrý den.

Prosím o radu.Po letošním parném létě mi zaplavil zahradu plevel viz.obrázek.Nevím, jak se ho zbavit, poradí někdo.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 17.12.2015 13:22

Nejspíše nějaký kakost (Geranium pusillum?). Jestli je to on, je "ozimého" charakteru" příští rok by kvetl a uhynul, jestli je to jiný, vytrvalý, vydrží, pokvete každý rok, kdy na zahradě bude (tento to nebude). Buď Vám na pozemek nalétl, nebo vyrůstá z půdní zásoby semen. Vcelku dobře se zničí zarytím. Zásobu semen omezuje použití dusíkatého vápna, růst rostlin okopávání, plečkování,... Jestli je v trávníku, lze ho vypichovat, Pokud Vám není proti vůli užití konvenčních přípravků, najdete je určitě v Agromanuál.cz. Stačí zadat kakost.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.12.2015 19:26

Jo, jo. Bude to kakost. Já ho mám též a docela vzdoruje trávníkovým herbicidům. Letos hodně porostl holé ohniště, protože jsme kvůli suchu nepálili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.118 (?), 29.3.2016 17:19

"...Jestli je to on, je "ozimého" charakteru" příští rok by kvetl a uhynul..."

Předtím se ale vysemení...

Máme ho po loňském létě taky všude, skoro úplně vytlačil popenec, který porostl zahradu předtím. Možná příští rok zvítězí něco jiného :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 29.3.2016 20:00

Mým nejrozšířenějším plevelem je teď medonosná "hluchavka", která dorůstá asi do 15 cm. Vůbec mi nevadí, jen bych rád věděl, jak se jmenuje. Roste mi asi na 100m2. Přikládám foto. Bude-li potřeba, přiložím i jiný detail.

hluchavka 1
hluchavka 1
Hluchavka 2
Hluchavka 2
Hluchavková plocha
Hluchavková plocha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.118 (?), 29.3.2016 20:20

Hluchavka nachová

J.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.215 (?), 13.4.2016 18:01

Dobrý den, v celém trávníku se mi vyskytuje tato rostlina. Ví někdo její název a jak se jí zbavit?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.215 (?), 13.4.2016 18:03

obr. 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 13.4.2016 18:18

Je to bika ladní, ale jak se jí zbavit, to vám neporadím. Já jsem ráda, že ji na zahradě mám smiley. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.98 (?), 13.4.2016 22:38

A to mně se v trávě "kominíčky" taky líbí.

Podle mých vědomostí jí vyhovují chudé, mělké, písčité až kamenité půdy, vysychavé.

Takže důkladně hnojte, zalévejte, humusujte atd. trávník, všemožně tak podporujte růst "ušlechtilých" trav a snad ám bude biky ubývat. Myslím, že selektivní herbicid, který by biku z trávníku vyhubil, není (byť bika patří do jiné čeledi, než trávníkové druhy trav).

Kdysi tu byla zmínka o herbicidu Puma účinném proti prosovitým travám (ježatka apod.); třeba by byl účinný i na biku. Nutno vyzkoušet. Že by na buku působily ostatní trávníkářské selektivní herbicidy (Bofix, Starane, Lontrel atd.), by bylo třeba také vyzkoušet, ale moc velkou naději jim nedávám.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika