Jak naložit s plevelem po aplikaci Roundupu?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
8.3.2007 11:52
Pokud hodláte plevcel vytrhat, tak ho ničím nestříkejte  a dejte na kompost rovnou. Klasický postup je, že se zaplevelený záhon Roundupem postříká, po pár dnech zaryje a můžete rovnou zasít.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 96.200 (?), 8.3.2007 8:38, zobrazeno: 35063x

Prosím o radu, jak naložit s plevelem, který po aplikaci Roundupu zaschl? Mohu ho vytrhat a dát na kompost? Neuškodím tím do budoucna rostlinkám, ke kterým kompost přidám?

Děkuji Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.52 (?), 8.3.2007 9:02

Klidně do kompostu. Dělám to stejně. Rondup je biologicky odbouratelný a neměl by vadit. Jen při stříkáni by mělo být bezvětří a krásně teplo. Čím víc jsou otevřené dýchací průduchy na listech, čím lépe běží přenos z listu do rostliny, tím lepší účinek. Jen tak na okraj: Pokud postříkáte výmladky okolo švestky, odumře i tato švestka. Bohužel jsem to vyzkoušel osobně.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.3.2007 11:52
Pokud hodláte plevcel vytrhat, tak ho ničím nestříkejte  a dejte na kompost rovnou. Klasický postup je, že se zaplevelený záhon Roundupem postříká, po pár dnech zaryje a můžete rovnou zasít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.30 (?), 8.3.2007 16:27
Já to nechávám tak. A pokud je to vysoká tráva, tak jí prostě pohrabu a třeba spálím. Jinak v kompostu to nevadí Roundup se odbourává - je biologický. To že to ničí švestky, tak tomu nevěřím, protože se to požívá i v lesních školkách, sadech atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.52 (?), 8.3.2007 18:10

Možná jsem se nevyjádřil jasně: Roundup je určen k likvidaci všeho, co je schopno jej vstřebat zelenou plochou listu. Když postříkáte kmínek (škola a spol) nic se nestane. Když ale postříkáte cokoliv zeleného je konec. Minimálně se zasaženou zelenou větví.  Váš názor jsem hlásal taky, dokud mi ty švestky nepomřely. Schválně si to vyzkoušejte. Mimochodem i taková likvidace stále rostoucích zbytků z kořenů po lísce je jednoduchá: Jehla+stříkačka + roundup. Stříknou pod kůru a je po lísce.Čím více, tím dříve. Ale nemusíte mi věřit. Klidně si to opět vyzkoušejte.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.3.2007 19:22
Kmínky, zejménamladé raději Roundupem nestříkejte.Mohou být ještě zelené, nebo poraněné. V obojím případě se látka může dostat do pletiv. Strom obvykle neuhyne úplně, ale několik let živoří s čárkovitými listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.200 (?), 9.3.2007 7:17

Všem děkuji za radu.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.186 (?), 15.3.2007 14:03
Souhlasím s Vámi... Udělala jsem podobnou zkušenost. Chtěla jsem odplevelit zanedbané jahody - jahody jsem pečlivě zakryla sklenicemi a postříkala plevel i těsně u jahod. Jahody sice nezahynuly, ale zápasily o život, neplodily a tvářily se jako kdyby se přes kořeny přenesl roundup i na ně. Ježura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.54 (?), 4.5.2007 4:07

pletiv, zabije vše, je to asi stejné, jako když si  umyjete ruce benzínem nic se vám nestane, pokuste si jej plikovat nitrožilně.

Ale Vámi popisovaný jev je obecně známy a nachází se v návodu - likvidace  rašících pařezů a použití neředěného roundapu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.200 (?), 9.3.2007 7:31

Potřebuji se plevele zbavit z chodníku, kde prorůstá ve škvírách mezi dlažbou. Vytrhávání jsem už vzdala, protože většinou se mi rostlinka přetrhne a z kořene za čas vyroste nová.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika