Jak naložit s plevelem po aplikaci Roundupu?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 96.200 (?) 
8.3.2007 8:38, zobrazeno: 35033x

Prosím o radu, jak naložit s plevelem, který po aplikaci Roundupu zaschl? Mohu ho vytrhat a dát na kompost? Neuškodím tím do budoucna rostlinkám, ke kterým kompost přidám?

Děkuji Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.52 (?), 8.3.2007 9:02

Klidně do kompostu. Dělám to stejně. Rondup je biologicky odbouratelný a neměl by vadit. Jen při stříkáni by mělo být bezvětří a krásně teplo. Čím víc jsou otevřené dýchací průduchy na listech, čím lépe běží přenos z listu do rostliny, tím lepší účinek. Jen tak na okraj: Pokud postříkáte výmladky okolo švestky, odumře i tato švestka. Bohužel jsem to vyzkoušel osobně.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.3.2007 11:52
Pokud hodláte plevcel vytrhat, tak ho ničím nestříkejte  a dejte na kompost rovnou. Klasický postup je, že se zaplevelený záhon Roundupem postříká, po pár dnech zaryje a můžete rovnou zasít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.30 (?), 8.3.2007 16:27
Já to nechávám tak. A pokud je to vysoká tráva, tak jí prostě pohrabu a třeba spálím. Jinak v kompostu to nevadí Roundup se odbourává - je biologický. To že to ničí švestky, tak tomu nevěřím, protože se to požívá i v lesních školkách, sadech atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.52 (?), 8.3.2007 18:10

Možná jsem se nevyjádřil jasně: Roundup je určen k likvidaci všeho, co je schopno jej vstřebat zelenou plochou listu. Když postříkáte kmínek (škola a spol) nic se nestane. Když ale postříkáte cokoliv zeleného je konec. Minimálně se zasaženou zelenou větví.  Váš názor jsem hlásal taky, dokud mi ty švestky nepomřely. Schválně si to vyzkoušejte. Mimochodem i taková likvidace stále rostoucích zbytků z kořenů po lísce je jednoduchá: Jehla+stříkačka + roundup. Stříknou pod kůru a je po lísce.Čím více, tím dříve. Ale nemusíte mi věřit. Klidně si to opět vyzkoušejte.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.3.2007 19:22
Kmínky, zejménamladé raději Roundupem nestříkejte.Mohou být ještě zelené, nebo poraněné. V obojím případě se látka může dostat do pletiv. Strom obvykle neuhyne úplně, ale několik let živoří s čárkovitými listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.200 (?), 9.3.2007 7:17

Všem děkuji za radu.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.186 (?), 15.3.2007 14:03
Souhlasím s Vámi... Udělala jsem podobnou zkušenost. Chtěla jsem odplevelit zanedbané jahody - jahody jsem pečlivě zakryla sklenicemi a postříkala plevel i těsně u jahod. Jahody sice nezahynuly, ale zápasily o život, neplodily a tvářily se jako kdyby se přes kořeny přenesl roundup i na ně. Ježura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.54 (?), 4.5.2007 4:07

pletiv, zabije vše, je to asi stejné, jako když si  umyjete ruce benzínem nic se vám nestane, pokuste si jej plikovat nitrožilně.

Ale Vámi popisovaný jev je obecně známy a nachází se v návodu - likvidace  rašících pařezů a použití neředěného roundapu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.200 (?), 9.3.2007 7:31

Potřebuji se plevele zbavit z chodníku, kde prorůstá ve škvírách mezi dlažbou. Vytrhávání jsem už vzdala, protože většinou se mi rostlinka přetrhne a z kořene za čas vyroste nová.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika