Jak naložit s plevelem po aplikaci Roundupu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 22.30 (?) 
9.3.2007 16:39
Doporučuji jednoznačně Roundup
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 204.1 (?), 15.3.2007 11:01
Kdyz uz je trava prerostla a odkvetla pak roundupem radeji uz nestrikejte toby jeste podporilo dozrani semen kdyz chcete travu stejne vytrhat tak je skoda postriku vyjde to levneji nesmi se strikat hlavne pod broskvemi nepostrikat kmen v lese se nestrika kde jsou modriny kdyz jsou smrky vyzrale koncem leta strika se celoplosne .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.3.2007 11:47
To je pravda. Zemědělci občas stříkají z letadla řepku, aby usnadnili její dozrávání. Takhle mi jednou postříkali omylem i zahradu.
  V chodníku je to ale jiné. Tam ve škvírách  trávy málokdy vykvetou. Herbicid je třeba volit podle toho, kam může být spláchnutý vedle dlažby. Pokud je těsně vedle chodníku záhon nebo trávník, je glyfosfát (Roundup aj.) asi nejlepší neboť po zaschnutí okolním plochám neublíží. Nesmíte se ovšem postřikovačem za větru příliš rozhánět
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 20.3.2007 19:50
Roundup se do rostlin vstřebává přes listy nikoliv přes kmen - viz broskvoň - to je nesmysl, ani pokud se dostane ke kořenům, tak není tak účinný, pokud vůbec - musí se dostat na list.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 20.3.2007 22:12
Nejen listem, vstřebává se i řapíky, květními orgány, zeleným stonkem a j. Jen zkuste potřít zelené kmínky 1-2 leté broskvoně Roundupem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 20.3.2007 20:00
Ale ne Roudapem, ale desikanty - Gramoxone, Reglone.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 24.3.2007 17:08
V lese a v sadech se roundup používá běžně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.3.2007 22:31
V lese a v sadech na několika málo nechtěně odumřelých rostlinách nesejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.144 (?), 12.4.2007 15:09
Po pár dnech se na mně tráva vesele usmívala, jakoby se jí postřik netýkal. Nevím, proč je tomu tak - jestli jsem použil jiný druh než ten, co zde všichni propagují (Biaktiv vs. Klasik (mám ten druhý)) nebo jsem použil malou koncentraci (rozpětí na letáku bylo velké, tak jsem použil 100ml na cca 8l, což odpovídá 1,25% roztoku).
Po aplikaci na porost nepršelo. Stříkal jsem ho ale navečer - není to na škodu? (Leták nepíše o okamžité potřebě světla rostlinám.)

Jak rychle má Roundup působit? Někdo říká, abych zachoval klid, jiný  je na pochybách stejně jako já.
Dnes je tomu týden a že by se tráva, kopřivy a bez tvářily zcela nešťastně, nemůžu říct.
Kde je zakopán pes?

Díky za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.27 (?), 12.4.2007 16:24
Použil jste nízkou koncentraci . Svlačec zrovna potřebuje vyšší. Určitě se brzy projeví příznaky poškození, tráva třeba uhyne. Musíte se řídit návodem podle druhu plevele. Stejně to ale trvá několik dnů, i týdnů. Musí být teplo, vlhko a slunečno - to v minulých dnech nebylo. Počkejte pár dnů a postřik event. opakujte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika