Jak na Bršlici - "Kozí nohu"?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?) 
12.5.2010 17:12

Vy asi nevíte, co je to bršlice na zahradě, že?

My jsme koupili zanedbanou zahradu, plnou bršlice, bodláků a jiných potvor, a bojujememe s tím už tři roky.

Takže: bršlice je invazivní, běžnými prostředky nezničitelná. První dva roky jsme ji kosili, vytrhávali, pleli... Bez účinku, takže v zoufalství přišel na řadu Roundup a podobná chemie, a i ty mají jen částečný úspěch..Máme ji totiž v trávníku, ve skalce, mezi keři, v břečtanu, dusí růže, pivoňky, živý plot. Je to invazivní rostlina, jejíž úponky jsou agresivní a dusí všechny rostliny, které se jim podaří prorůst.

Nevím jak vy, ale já tedy nechci mít na 600 metrech čtverečních naší zahrady bršlicovou plantáž - docela ráda bych se občas podívala i na jinou kytku, a dokonce, divte se nebo ne,  i vypěstovala nějakou tu jahodu, ostružinu, borůvku atd.

Na louce pod zahradou mi bršlice nevadí. Třikrát za rok ji pokosíme, rostou tam luční kytky, ale i kopřivy a i ta neš'tastná bršlice. Ale v zahradě je to nepřítel a jsem nelítostná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 12.5.2010 17:58

Stejný plevel - tak to jste mě teda pobavil pane hoste. Mám sousedku, která kvůli pokročilejšímu věku s těžkostmi obhospodařuje zahradu a bršlice jí svými podzemními oddenky zadusila spoustu jejích oblíbených kvítek a dřevin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.216 (?), 12.5.2010 22:39

Ty brambory to slyším poprvé určitě to zkusím a jsem moc zvědavá na výsledek zatím s bršlicí bojuji že pleju a pleju.Předzahrádku jsem před osmi lety úplně předělávala celou jsem ji přeryla všechny kořínky bršlice vybrala asi čtyři roky tam nebyla a už je tam znova,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.4 (?), 24.8.2010 14:27

Já měl brlišnici na skalce... komplet jsem ji zryl, hlínu prekatroval, polozil cernou fólii a zasypal oblázky. V místě, kde jsou kytky, prostě oddělám oblázky, vyříznu fólii a sázím. Ale je to odolná potvora, u krajů je schopna růst 20cm pod fólii a pak vykouknout ven...

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.9 (?), 24.8.2010 21:14

To hlazení plevele se mi moc líbí hlavně protože zasáhne to co chci a ne to co by mělo přežít. Už jsem chtěl kupovat postřikovač Solo ale tohle bude asi lepší. Díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.210 (?), 25.8.2010 15:45

A dá se třeba zničit Bofixem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.239 (?), 25.8.2010 21:54

Bršlice je dvouděložná, takže Bofix na ní zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.8.2010 7:10

Dvouděložná je taky většina skalniček i pěstovaných plodin. Takže Bofixem leda v trávníku. Ale v něm není bršlice problém. Lze ji vytlačit snadno opakovaným sečením

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.9 (?), 16.7.2011 21:22
Protože chci mít ekologicky čistou zahrádku koupil jsem si loni pět litrů Roundapu a kropím a kropím. Je to ve skutečnosti selektivní herbicid, protože nejdříve chcípnou slaboši jako je kopřiva a pak je možné se zaměřit na skalní nepřátele jako je právě bršlice nebo maliny. Chytře se skrývají v zemi a čekají na příležitost. Jakmile zkusí zda je čistý vzduch dostanou další dávku Roundapu, tentokrát s větší koncentrací. Je to radostné pozorovat jak ti zmetci chcípají a zůstane po nich jen suchá nať která se po zimě shrabe a dá na kompost. A proto chemické ekologii zdar!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.42 (?), 21.8.2012 22:28

Já mám její mladé, trošku rozvinuté lístky ráda do salátů, pomazánek i jiného vaření. Je příjemně kořenitá a má prý vysoký obsah vitamínů. Ale jen mladé sotva rozvinuté lístky.

Taky moc chutná našim kachnám (indickým běžcům) krásně ji vyzobávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika