Jak na Bršlici - "Kozí nohu"?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 71.160 (?) 
27.8.2007 10:27

Díky, takže tedy ten Bofix, Starane, Lontrel, Agrofit, jak jsem zjistil na

www.zahradkari.cz/e_knihy/travnik/travnik.htm

Kolika děložní bršlice je jsem nezjistil ani na wikipedie.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.8.2007 11:14
Zkuste přírodopis pro ZŠ, asi 7. třída.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.70 (?), 14.9.2007 7:33
Bršlici jsme měli na zahradě. Stačila zaplevelit asi 50m2. Na postřik jsme si netroufali, zlikvidovali jsme ji mechanicky a po dvou letech na zahradě nenajdete jeden malý oddenek. Myslím si, že ta námaha stála zato.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 18.12.2008 10:54

Díky za Vaši námahu jsem rád, že došla zasloužené odměny. Není nutné sahat vždy jen po nejpohodlnějším řešení nota bene, když nadohlédneme jeho následků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.37 (?), 14.10.2007 21:35

Díky, pane Vysloužile, teď již všichni víme, že ti co neznají rozdíl mezi jednoděložnými a dvouděložnými rostlinami nepochybně dokončily základní vzdělání dříve než sedmou třídou. Ale jako odborník na slovo vzatý byste měl raději vysvětlit jak to je s kategorizací plevelů. ten počet děloh není jediný ukazatel. Možná kdybyste studoval zahradnický či zemědělský obor narazil byste na knihu doc. Kohouta a jeho rozdělení plevelů na jednoleté, vytrvalé, efemerní, časně jarní, pozdně jarní atd. a vysvětlil byste proč bršlice nesnese sekání tak jako to snáší tráva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 15.10.2007 0:10

  Poptávka paní Hany B. zněla, tuším, "Jak na Bršlici kozí nohu?", nikoli na referát o plevelech podle doc. Kohouta.
Psal jsem pouze to, co jsem odkoukal. Protože jsem,  bohužel,  zahradnický ani zemědělský obor nestudoval, rád se  nechám poučit. O plevelech samozřejmě. O tvrdém Y ve slově dokončili netřeba, to už jsme v 7. třídě probírali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.119 (?), 24.9.2008 21:17

lysty z bršlice su liecive pri dne, skuste si ich-ak potrebujete- spotrebovat aj tymto smerom, aj ja mam v zahrade tuto burinu a da sa zlikvidovat trhanim a hlavne prekopavanim ale treba vyberat korienky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 18.12.2008 10:49

To mě nepřekvapuje neb se to učí v přírodopisu na základní škole!!! Jak popsal kdosi výše jednoděložné rostliny nemají větvenou žilnatinu - listy jsou rovné s podélnými rovnoběžnými žilkami. List bršlice je dělený a při prostém bližším pohledu je zřejmé že žilnatina je větvená. Tedy patříte-li mezi vyznavače chemické ochrany všude kde je to možné pak na bršlici platí herbicidy určené k likvidaci dvouděložných rostlin nebo tzv. neselektivní (totální) herbicidy, ty jsou na vše.

Čest intenzivnímu zemědělství.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.28 (?), 22.2.2009 12:30

Nechápu, že ještě nikdo nepřipomněl nejjednodušší a nejspolehlivější způsob likvidace Bršlice, a to prostřednictvím čínských kachen. Mám vyzkoušeno již 3x a vždy fungovalo. Bršlice zmizí, kachny narostou a kachní pečínka nikdy nezaškodí.Herbicidy na zahradě je zločin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 14.5.2009 23:44

Neselekltivní herbicidy jako je Roundup nebo Garlon bršlici bezpečně zničí. Ovšem nedokážu si představit jak by to šlo v malinách. Proto plně Doporučuji použít časně na jaře zde zmiňovaný Casaron. Mám to ověřené už nejméně 2O let. Brzy na jaře to musí být proto, že v té době jsou ještě nízké teploty kolem pěti, šesti stupňů. Při pozdější aplikaci za vyšších teplot páry tohoto herbicidu poškodí nové výhony malin, ale při použití u ovocných stromků i jejich výhony, nebo výhony mladých jehličin atd.

Původně měl být Casaron zakázán už letos.Jestli to bude od příštího roku není také jisté. Jde se však předzásobit. Před někdy 2O lety jsem koupil 5kg a používám ho dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika