Jak na Bršlici - "Kozí nohu"?



host - 168.42 (?)
21.8.2012 22:28

Já mám její mladé, trošku rozvinuté lístky ráda do salátů, pomazánek i jiného vaření. Je příjemně kořenitá a má prý vysoký obsah vitamínů. Ale jen mladé sotva rozvinuté lístky.

Taky moc chutná našim kachnám (indickým běžcům) krásně ji vyzobávají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 12.5.2010 17:12

Vy asi nevíte, co je to bršlice na zahradě, že?

My jsme koupili zanedbanou zahradu, plnou bršlice, bodláků a jiných potvor, a bojujememe s tím už tři roky.

Takže: bršlice je invazivní, běžnými prostředky nezničitelná. První dva roky jsme ji kosili, vytrhávali, pleli... Bez účinku, takže v zoufalství přišel na řadu Roundup a podobná chemie, a i ty mají jen částečný úspěch..Máme ji totiž v trávníku, ve skalce, mezi keři, v břečtanu, dusí růže, pivoňky, živý plot. Je to invazivní rostlina, jejíž úponky jsou agresivní a dusí všechny rostliny, které se jim podaří prorůst.

Nevím jak vy, ale já tedy nechci mít na 600 metrech čtverečních naší zahrady bršlicovou plantáž - docela ráda bych se občas podívala i na jinou kytku, a dokonce, divte se nebo ne,  i vypěstovala nějakou tu jahodu, ostružinu, borůvku atd.

Na louce pod zahradou mi bršlice nevadí. Třikrát za rok ji pokosíme, rostou tam luční kytky, ale i kopřivy a i ta neš'tastná bršlice. Ale v zahradě je to nepřítel a jsem nelítostná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 12.5.2010 17:58

Stejný plevel - tak to jste mě teda pobavil pane hoste. Mám sousedku, která kvůli pokročilejšímu věku s těžkostmi obhospodařuje zahradu a bršlice jí svými podzemními oddenky zadusila spoustu jejích oblíbených kvítek a dřevin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.216 (?), 12.5.2010 22:39

Ty brambory to slyším poprvé určitě to zkusím a jsem moc zvědavá na výsledek zatím s bršlicí bojuji že pleju a pleju.Předzahrádku jsem před osmi lety úplně předělávala celou jsem ji přeryla všechny kořínky bršlice vybrala asi čtyři roky tam nebyla a už je tam znova,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.4 (?), 24.8.2010 14:27

Já měl brlišnici na skalce... komplet jsem ji zryl, hlínu prekatroval, polozil cernou fólii a zasypal oblázky. V místě, kde jsou kytky, prostě oddělám oblázky, vyříznu fólii a sázím. Ale je to odolná potvora, u krajů je schopna růst 20cm pod fólii a pak vykouknout ven...

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.9 (?), 24.8.2010 21:14

To hlazení plevele se mi moc líbí hlavně protože zasáhne to co chci a ne to co by mělo přežít. Už jsem chtěl kupovat postřikovač Solo ale tohle bude asi lepší. Díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.210 (?), 25.8.2010 15:45

A dá se třeba zničit Bofixem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.239 (?), 25.8.2010 21:54

Bršlice je dvouděložná, takže Bofix na ní zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.8.2010 7:10

Dvouděložná je taky většina skalniček i pěstovaných plodin. Takže Bofixem leda v trávníku. Ale v něm není bršlice problém. Lze ji vytlačit snadno opakovaným sečením

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.9 (?), 16.7.2011 21:22
Protože chci mít ekologicky čistou zahrádku koupil jsem si loni pět litrů Roundapu a kropím a kropím. Je to ve skutečnosti selektivní herbicid, protože nejdříve chcípnou slaboši jako je kopřiva a pak je možné se zaměřit na skalní nepřátele jako je právě bršlice nebo maliny. Chytře se skrývají v zemi a čekají na příležitost. Jakmile zkusí zda je čistý vzduch dostanou další dávku Roundapu, tentokrát s větší koncentrací. Je to radostné pozorovat jak ti zmetci chcípají a zůstane po nich jen suchá nať která se po zimě shrabe a dá na kompost. A proto chemické ekologii zdar!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.42 (?), 21.8.2012 22:28

Já mám její mladé, trošku rozvinuté lístky ráda do salátů, pomazánek i jiného vaření. Je příjemně kořenitá a má prý vysoký obsah vitamínů. Ale jen mladé sotva rozvinuté lístky.

Taky moc chutná našim kachnám (indickým běžcům) krásně ji vyzobávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika