Jak na Bršlici - "Kozí nohu"?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?) 
15.5.2009 23:18

Omlouvám se za včerejší nepřesnou informaci ohledně Casaronu. Je už skutečně potvrzeno, že se příští rok nebude smět prodávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 129.70 (?), 14.12.2009 19:00

Je roztomilé číst jak se pánové popichují, ale existuje biologický způsob boje? Nějaký organizmus který se přednostně bršlicí živí? Kachny - dobrý počinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.1 (?), 25.5.2009 11:33
Mám podobný problém, akorát o to horší, že mám Bršlice - Kozí nohy, plnou skalku. Připadá mi, že je nezničitelná, snažím se ji tam, kde to jde, motyčkou vykopávat, jinde jen vytrhávám. Přijedu za 14 dnů a přes Bršlici nejsou skalničky skoro vidět. Místo krásných koberců plamenky je vidět hlavně tento nepříjemný plevel. Nemáte někdo radu jak se Bršlice zbavit, aniž bych neponičila skalničky. Skalku jsem si založila před 4 roky, mám ji už pěkně rozrostlou, nerada bych ji ničila. Děkuji předem za radu Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 25.5.2009 23:26

V místech, kde nemáte kytičky opět doporučuji Casaron, ale brzy z jara. Casaron má oproti jiným půdním herbicidům tu výhodu, že se váže na půdu tam, kde byl aplikován. Nevyplavuje se hlouběji do půdy, ale ani se nerozlízá do stran, např. po dešti nebo po rozumné závlaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 26.5.2009 7:00

Máte docela smůlu. Jedna možnost by byla vzít štětěček a listy potřít herbicidem. Druhá je rozebrat skalku a odplevelit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.206 (?), 6.7.2009 23:41

Na bršlici platí špatný soused - brambora !  Všimněte si, že v bramborovém poli na bršlici nenarazíte. Stačí položit tam, kde bršlici nechcete, pár starých svraskalých brambor nebo i bramborové slupky.Je možno i zalévat prorostlá místa vystydlou vodou z vařených brambor. Hodně úspěchů přeji v boji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 7.7.2009 20:42

Po téhle nesouvislé diskuzi první rozumná rada, která stojí za vyzkoušení.  Připadá mi to jako stará lidová moudrost. Hned zítra to zkusím a o výsledku budu později informovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 14.12.2009 19:04

To je počteníčko, ale bršlice je fakt problém.V té skalce asi jedině bodové ošetření 5 - 8 % roztokem nějakého totálního herbicidu.Místo štětečku používám pro takové případy bavlněnou pracovní rukavici, kterou namáčím tak, aby roztok neskapával a jenom plevel jakoby hladím a říkám si při tom ty ksindle.Ještě pod tou namočenou rukavicí mám druhou rukavici latexovou, abych neměl ruce nacucané chemikáliemi.Dá se tak "vyplít" dost velká plocha poměrně rychle a dostatečně bezpečně, aby zůstaly skalničky a jiné květiny.Samozžejmě nesmí pršet a nasmím se dotknout těch květin.Někdy je třeba nějaký ten lístek plevele pohladit opakovaně.Ale kdo bršlici hubit nechce, mám pro něj dobrou zprávu: jisté zahradnictví už nabízí bršlici s bílým okrajem listů prý jako náhrada trávníku! Můžete si koupit sazenice.Léčivé účinky budou zřejmě zechované.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 22.8.2012 11:14

prave som narazila na tuto diskusiu a musim skonstatovat, ze ja mam brslici aj v bramborach... hnujda jedna, je vsude!!! adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 12.5.2010 16:13
A proč Vám vlastně ta bršlice tolik vadí? Protože vypadá jinak než tráva? Je to úplně stejný "plevel", jako jakákoli jiná rostlina a navíc hezky kvete (to se třeba o trávě říci nedá). Tím, že vadí bršlice vlastně všechno "vadění" začíná. A co "vadí", to se prostě musí zničit a zlikvidovat. LIDÉ BDĚTE A NEBLBNĚTE!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika