Houby v mulči



Beeruska - (11) - 44.21 (?) 
2.1.2008 13:19, zobrazeno: 8357x

V okrasné zahradě máme místo mulčovací kůry štěpky (rozdrcené větvě). Nyní se mi tam ve velkém a na hodně míst  rozrůstají houby, opravdu je jich hodně - hnědé na tencé nožičce. Evidentně je to "plevel". Dá se s tím nějak bojovat? - nejlépe nějaký postřik, ale který neohrozí kytičky a keře. Pomozte mi prosím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 2.1.2008 14:20

Já bych s nimi asi nebojoval. Houby mají poměrně krátký vegetační cyklus a pěstovaným rostlinám obvykle nekonkurují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 2.1.2008 14:56

Já bych je taky nehubil, letos mi na zahradě vyrostlo plno hub. Z jedlých žampiony a pýchavky, ty jsme posbíraly a snědli. A pak ještě plno nějakých prašivek, ty jsme nechali jako ozdobu v trávě, vždyť to vypadá hezky když jsou pod břízkou houby, i když snad nejedlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 2.1.2008 16:48

Nam letos vyrostly v mulci i lišky. A tez jsem mivali kozaky v trave pod brizama. 

V mulci mi houby taky nevadi, jsou mile.

Pokud se jich ale chcete opravdu zbavit, tak budete muset znicit podhoubi, ze ktereho rostou. Asi bych to zkusila prohrabout, nacechrat a nechat vyschnout. Totalni herbicidy bych se bala mezi kerikama pouzit, a selektivni funguji jen na dvoudelozne rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 2.1.2008 17:19

Na houby by asi místo herbicidů účinkovaly spíš fungicidy, ale ani to bych nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.229 (?), 11.1.2008 20:51

Na houby v mulči pomáhá prokypřerní mulče a na kratší dobu omezit zálivku, ale jinak neškodí. Jen když končí vegetaci jsou nevzhledné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.120 (?), 2.6.2008 20:27

Vámi popisované houby jsou velmi pravděpodobně smrže obecné. Pokud si tento předpoklad ověříte, máte proto možnost volby. Nabízím několik scénářů:

1. Koupíte si fungicid, ten evidentní plevel polijete a půjdete to oslavit do francouzské restaurace. Dáte si specialitu, například kuřecí prsa plněná smrži.

2. Budete sbírat smrže a nabízet speciality z nich rodině a přátelům.

3. Usušíte a prodáte. Cena sušených smržů je 6000.-Kč za kg.

4. Na tomto místě je spousta lidí, kteří smrže shánějí: www.damyko.info/forumA, téma se jmenuje pěstírna. Utrhají Vám ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 77.39 (?), 2.6.2008 20:39

Podle čeho soudíte, že jde o smrže? Hnědá barva možná, ale tenká nožička?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika