Zakalená slivovice



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
13.1.2015 9:49

Jenže s kojeneckou vodou to pořád nebylo ono.Bez destilky to nebylo a nebude nikdy ono.

Když jsou dva demižony s destilkou a npř. kojeneckou postaveny vedle sebe, na první pohled je zřetelný rozdíl v průzračnosti, jiskrnosti obsahu destilky.Navíc v destilce nejsou(nebo malé množství) obsaženy minerály... hlavně vápník.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 165.112 (?), 3.1.2021 17:51
Já si myslim, ze vám to v palirně, vyždímal co to dalo a do vysledneho destilatu přešly dokapove látky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.27 (?), 28.2.2010 18:46

dobry den prosim vas muzete mi poskytnout nejake informace ohledne oddelovani frakci a mlecnosti daneho destilatu abych si mohl doplnit sve znalosti ohledne tehle zajimave problematice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Humila - (26) - 75.64 (?), 7.1.2015 0:15

Pálenky by se měly ředit výhradně destilovanou vodou - ale skutečně destilovanou, nejlépe asi z lékárny. Měkká voda má příliš mnoho rozpuštěných látek a "destilovaná" voda z drogerie fakticky destilovaná není, jen přehnaná přes iontoměnič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 7.1.2015 16:37

Taky už několik let ředím destilkou z lékarny, kde na počkání nadestilují 1l/10Kč libovolné menší množství.Většinou beru 20l.Jenže je problém si najít lékarnu, kde vám tuto službu provedou za levný peníz.Zkoušel jsem u jiných lékáren, a všude mi nabízeli velmi drahou destilku.Cenu už zpaměti nevím, ale matně pamatuji že to bylo 30-50KČ/L.Zřejmě ji oni sami nevyrábí,ale dovezou v barelu/kanystru.

Ještě v době, kdy jsem destilku nepoužíval, ředil jsem npř.z pramene lesní vody, nebo jsem kupoval kojeneckou vodu.Zakalení destilátu se nikdy nekonalo, ani když byl procentuální obsah hluboko pod 50%.Zakalení destilátu jsem ještě neviděl,tím netvrdím,že s ním problémy nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.138 (?), 12.1.2015 17:10

No, jak myslíte. Mně se 10 Kč za litr destilky zdá docela dost. V Kauflandu kupuji 5 l kojenecké vody za 26 Kč. PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.1.2015 9:49

Jenže s kojeneckou vodou to pořád nebylo ono.Bez destilky to nebylo a nebude nikdy ono.

Když jsou dva demižony s destilkou a npř. kojeneckou postaveny vedle sebe, na první pohled je zřetelný rozdíl v průzračnosti, jiskrnosti obsahu destilky.Navíc v destilce nejsou(nebo malé množství) obsaženy minerály... hlavně vápník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.1.2015 11:02

Troufám si tvrdit, že když postavím vedle sebe 3 demižony - s destilovanou, kojeneckou a vodovodní vodou, rozdíl v průzračnosti okem (alespoň já) nepoznám. Osobně používám k ředění destilku (mám ze zákalu strach), ale kdybych měl jistotu, že zůstane destilát čirý tak jako ta voda, bral bych asi tu, která nejlíp chutná. Což destilovaná není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 13.1.2015 11:53

Asi užívám zlatou střední cestu - převařenou vodu z vodovodu. Převařením se vysráží nadbytečný vápník a hořčík, a současně se také vytlačí rozpuštěný vzduch.

Pokud by chtěl být někdo preciznější, může to přefiltrovat přes patronu s iontoměniči a aktivním uhlím (Brita, Maxtra,..., Braun).

Jinak nedělejte si iluze, že destilovaná voda (napsáno na lahvi) je vyráběná destilací. Správně by na lahvi mělo být napsáno "demivoda", protože se vyrábí deminerelizací filtrací přes silné průmyslové iontoměniče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.106 (?), 2.9.2011 19:59

Přátelé i s detilovanou vodou se vám 90% destilát při ředění zakalí. I chuť se změní a zákal za dva měsíce zmizí.Nicméně, jestliže chcete mít prvotřídní SLIVOVICI, je třeba postup ředění OTOČIT.  Přišel na to můj 15-letý syn  ;-) , Nalej-te des.vodu do slivovice a máte prvotřídní SLIVOVICI bez zákalu. Chemický proces se otočí a ačkoliv se zahřeje, tak se nezakalí a má super chuť.  Roky jsem si s tím lámal hlavu, proč se mi už nedaří a problém je opravdu v opačném postupu ředění!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.36 (?), 3.9.2011 11:06

Pálenka (slivovice) není "silná žíravina" a proto jsem nepředpokládal, že by někdo postupoval jako při ředění "žíravin" (tj. lití žíraviny do vody). Vždy liji vodu do pálenky...  cca 30 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika