Vliv délky destilace - rektifikace na kvalitu a chut



host - 220.205 (?)
17.1.2013 23:04

Jo, tak to bude ono!  Pak přežije každý nestabilní kvas i do ledna dalšího roku, ale rektifikace musí být střešní. A to se ví, že x musí být přirozené číslo.  slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 45.252 (?), 5.1.2013 18:05, zobrazeno: 18835x

Pálil, rektifikoval jsem třešně v rektifikační náplnové koloně s X teoretickými patry. Vzhledem k úzkosti hlavní rek. trubky samozřejmě celková doba přepalování je delší. Cca 8-10hodin, protože zvláště konec skutečně již kape a je přitom nejlepší. Výsledná pálenka je výtečná, velejemná, konec na jazyku je cítit třešněmi a peckami. Překvapil však i výrazný "závan" chuti po merunkách. Ten však po cca měsích zmizel. Ptám se zda dlouhá doba rektifikace a varu kvasu, může do pálenky přenášet nejen více chutových a voných složek, ale také třeba kyanidy (napadlo mě dle té chuti po merunkách) a jiné škodlivé látky ve větší míře než při klasické rychlé destilaci nebo rektifikaci. Zvláště třeba z těch pecek, kterých mají třešně požehnaně na poměr dužniny. Nebo i jiné škodlivé látky vznikající při kvašení a pak také chem. reakcemi při varu kvasu.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.205 (?), 17.1.2013 18:21

Vážený pane, rozmyslete si to!! Opravdu chcete na tomto fóro tvrdit, že jste přibližně ke konci roku 2012 pállil třešně?? Jde o to, kdo Vám to bude věřit? A...Překvapil však i výrazný "závan" chuti po merunkách. To myslíte vážně? Myslím si, že o přípravě destilátů víte akorát to, že tyto destiláty existují a mrzí mě, že nikdo z přispěvatelů, dříve než-li já nezareagoval, ale třeba mají dovolenou. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.132 (?), 17.1.2013 19:01

Při domácí rektifikaci střešní v domácí koloně s x teoretickými patry za účelem výroby velejemné pálenky s jemným nádechem meruňkového závanu, je vždy třeba používat kolonu vyrobenou z trubek, které netrpí ůzkostí. Pak kolona nepřenáší ani kyanidy, ani kydy.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 17.1.2013 23:04

Jo, tak to bude ono!  Pak přežije každý nestabilní kvas i do ledna dalšího roku, ale rektifikace musí být střešní. A to se ví, že x musí být přirozené číslo.  slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 18.1.2013 15:54

Reakce na na moje úvodní téma je více než ubohá=česká. Nikde jsem nepsal že jsem třešně pálil ted!!...chce to více číst a přemýšlet. Termín " x teoretických pater" se u náplnových kolon používá běžně. Nevím proč tu reagují lidé, kteří neví o čem je řeč. A p. Šlosar je vyjímka potvrzující pravidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.132 (?), 18.1.2013 18:05

Aspoň vidíte, že jsme čtení vašeho tématu neodflinkli.

Pokud náhodou vystavujete pálenku zítra na koštu v Mikulčicích, mohli bychom u té velejemné poklábosit. Na revanš bysem dodal na stůl tu svou ˇštábníˇ  z meruňek.   Pan Vysloužil zde nedávno psal, jak internet přenáší bezchybně obraz i psaný text. Chutě i vůně zatím nezvládá, čili si od klávesnice můžete psát o velejemnosti co chcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.1.2013 19:05

Jo v Mikulčicích, loni jsem dostal vítěznou hruškovici na chuť od kamaráda. Přežil jsem (kamarád zatím také...). Letos to zkouším znovu, ale jistím se raději na hory meruňkou z Vojkovic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.126 (?), 18.1.2013 19:55

K panu Šlosarovi jen snad tolik, (zatím mimo tak 5 -10 odpovědí, kde i někomu opravdu poradil) jsou jeho odpovědi spíše "dotazy"... ať mi někdo vysvětlí  (kde samozřejmě nechce a ani neočekává odpověď)... Vážím si sice jeho vědomostí, ale bohužel na "rady" je spíše skoupý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 18.1.2013 20:48

"Svatá slova". Samozřejmě, že jste mě nikdy na můj mail nekontaktoval, Váš problém, odpovídám tak na 5 dotazů denně díky e-mailu. A víte proč? Protože se pod své názory podepisuji a myslím, že je nás na tomto fóru tak max. 10 %, co se za své názory nestydí,  ovšem Vy mezi ně nepatříte. Myslím, že není dobré být v anonymitě, svědčí to o neochotě stát za svým názorem, prostě ti, co se nepodepíší mají jakýsi strach, že by se mohli i mýlit. Celý produktivní život jsem "bojoval" s neživou přírodou a kradl její tajemství. Mýlil jsem se mnohokrát, ale o tom ten výzkumnický život je, jen si to musíte ten omyl sám před sebou přiznat a to není jednoduché, prostě je to o pokoře. Máte dotaz? Tak se ptejte, ale ať mám proboha pocit, že víte, na co se ptáte! A nebojte se, Váš příspěvek nikdo nesmaže. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 18.1.2013 22:12

Mně pan Šlosar, vždy ochotně poradil, když jsem mu napsal na mail. A to jsem mu napsal 6 mailů, vždy si našel čas a podrobně odpověděl. Jak jste napsal pane Šlosar je to o pokoře.

Antonín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika