Vliv délky destilace - rektifikace na kvalitu a chut



host - 220.205 (?)
17.1.2013 18:21

Vážený pane, rozmyslete si to!! Opravdu chcete na tomto fóro tvrdit, že jste přibližně ke konci roku 2012 pállil třešně?? Jde o to, kdo Vám to bude věřit? A...Překvapil však i výrazný "závan" chuti po merunkách. To myslíte vážně? Myslím si, že o přípravě destilátů víte akorát to, že tyto destiláty existují a mrzí mě, že nikdo z přispěvatelů, dříve než-li já nezareagoval, ale třeba mají dovolenou. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 45.252 (?), 5.1.2013 18:05, zobrazeno: 18832x

Pálil, rektifikoval jsem třešně v rektifikační náplnové koloně s X teoretickými patry. Vzhledem k úzkosti hlavní rek. trubky samozřejmě celková doba přepalování je delší. Cca 8-10hodin, protože zvláště konec skutečně již kape a je přitom nejlepší. Výsledná pálenka je výtečná, velejemná, konec na jazyku je cítit třešněmi a peckami. Překvapil však i výrazný "závan" chuti po merunkách. Ten však po cca měsích zmizel. Ptám se zda dlouhá doba rektifikace a varu kvasu, může do pálenky přenášet nejen více chutových a voných složek, ale také třeba kyanidy (napadlo mě dle té chuti po merunkách) a jiné škodlivé látky ve větší míře než při klasické rychlé destilaci nebo rektifikaci. Zvláště třeba z těch pecek, kterých mají třešně požehnaně na poměr dužniny. Nebo i jiné škodlivé látky vznikající při kvašení a pak také chem. reakcemi při varu kvasu.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.205 (?), 17.1.2013 18:21

Vážený pane, rozmyslete si to!! Opravdu chcete na tomto fóro tvrdit, že jste přibližně ke konci roku 2012 pállil třešně?? Jde o to, kdo Vám to bude věřit? A...Překvapil však i výrazný "závan" chuti po merunkách. To myslíte vážně? Myslím si, že o přípravě destilátů víte akorát to, že tyto destiláty existují a mrzí mě, že nikdo z přispěvatelů, dříve než-li já nezareagoval, ale třeba mají dovolenou. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.132 (?), 17.1.2013 19:01

Při domácí rektifikaci střešní v domácí koloně s x teoretickými patry za účelem výroby velejemné pálenky s jemným nádechem meruňkového závanu, je vždy třeba používat kolonu vyrobenou z trubek, které netrpí ůzkostí. Pak kolona nepřenáší ani kyanidy, ani kydy.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 17.1.2013 23:04

Jo, tak to bude ono!  Pak přežije každý nestabilní kvas i do ledna dalšího roku, ale rektifikace musí být střešní. A to se ví, že x musí být přirozené číslo.  slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 18.1.2013 15:54

Reakce na na moje úvodní téma je více než ubohá=česká. Nikde jsem nepsal že jsem třešně pálil ted!!...chce to více číst a přemýšlet. Termín " x teoretických pater" se u náplnových kolon používá běžně. Nevím proč tu reagují lidé, kteří neví o čem je řeč. A p. Šlosar je vyjímka potvrzující pravidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.132 (?), 18.1.2013 18:05

Aspoň vidíte, že jsme čtení vašeho tématu neodflinkli.

Pokud náhodou vystavujete pálenku zítra na koštu v Mikulčicích, mohli bychom u té velejemné poklábosit. Na revanš bysem dodal na stůl tu svou ˇštábníˇ  z meruňek.   Pan Vysloužil zde nedávno psal, jak internet přenáší bezchybně obraz i psaný text. Chutě i vůně zatím nezvládá, čili si od klávesnice můžete psát o velejemnosti co chcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.1.2013 19:05

Jo v Mikulčicích, loni jsem dostal vítěznou hruškovici na chuť od kamaráda. Přežil jsem (kamarád zatím také...). Letos to zkouším znovu, ale jistím se raději na hory meruňkou z Vojkovic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.126 (?), 18.1.2013 19:55

K panu Šlosarovi jen snad tolik, (zatím mimo tak 5 -10 odpovědí, kde i někomu opravdu poradil) jsou jeho odpovědi spíše "dotazy"... ať mi někdo vysvětlí  (kde samozřejmě nechce a ani neočekává odpověď)... Vážím si sice jeho vědomostí, ale bohužel na "rady" je spíše skoupý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 18.1.2013 20:48

"Svatá slova". Samozřejmě, že jste mě nikdy na můj mail nekontaktoval, Váš problém, odpovídám tak na 5 dotazů denně díky e-mailu. A víte proč? Protože se pod své názory podepisuji a myslím, že je nás na tomto fóru tak max. 10 %, co se za své názory nestydí,  ovšem Vy mezi ně nepatříte. Myslím, že není dobré být v anonymitě, svědčí to o neochotě stát za svým názorem, prostě ti, co se nepodepíší mají jakýsi strach, že by se mohli i mýlit. Celý produktivní život jsem "bojoval" s neživou přírodou a kradl její tajemství. Mýlil jsem se mnohokrát, ale o tom ten výzkumnický život je, jen si to musíte ten omyl sám před sebou přiznat a to není jednoduché, prostě je to o pokoře. Máte dotaz? Tak se ptejte, ale ať mám proboha pocit, že víte, na co se ptáte! A nebojte se, Váš příspěvek nikdo nesmaže. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 18.1.2013 22:12

Mně pan Šlosar, vždy ochotně poradil, když jsem mu napsal na mail. A to jsem mu napsal 6 mailů, vždy si našel čas a podrobně odpověděl. Jak jste napsal pane Šlosar je to o pokoře.

Antonín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika