Test na metanol



host - 236.138 (?)
27.10.2015 22:57

Buďte v klidu, tuto normu překračujím pouze destiláty z hrušek williamas 15 g / 1 laa a destilát z aroncie (černý jeřáb). Nicméně ani ty nemohou konzumenty na zdraví ohrozit (jak praví literatura). Prostě nikdo se z kvasů ovocných destilátů nemůže otrávit a ani neoslepne. V zásadě tolik methanolu nevzniká, aby se prosadila metabolická acidolýza. A to se týká i těch, co neumí kloudně odebrat předky, na Moravě označované jako výskočky. Takže se bez těch testů na VŠCHT obejdete. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 12.33 (?), 12.9.2012 23:32

Jak poznat metanol? Zkuste dát do vody pár zrníček hypermanganu a nalejte do vzorku. Pokud se odbrví hned je tam metyl. pokud až za 15-20 min pouze etyl. Metanol rychleji oxiduje než etyl. Jednoduché ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.226 (?), 13.9.2012 6:53

Ten vzorek je třeba nejprve okyselit. Zkuste si těch pár zrníček hodit třebas do whisky, možná budete překvapený výsledkem. Zrovna před chvílí jsem podobný návod četl jinde. Sám za sebe bych se takovýmito radami neřídil, stejně tak zkouškou barvy plamene. V tomhle se člověk může splést bohužel jen jednou. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 2.10.2012 12:15

Je to trochu složitější, ale jen trochu. Pokud je methanol CH3OH přítomen, dojde k redukci manganistanu draselného na burel MnO2, který se vyloučí jako pevná látka. Pokus se provádí takto: Do zkumavky odměříme asi 1 ml zkoumného vzorku, přidáme 4 ml 20% kys. sírové a za chlazení v ledové lázni (nepodceňovat) a stáleho promíchávání dávkujeme asi 1 g jemně rozetřeného KMnO4. Pokud je methanol přítomen, zmizí červenofialové zabarvení a objeví se vyloučený burel, který sedimentuje. Odbarvení se snadno rozezná u bezbarvých destilátů typu vodka. Ale jedná se jen o orientační zkoušku přítmnosti methylalkoholu. V případě jakýchkoliv nejistot určitě konzumaci nedoporučuji. Lit. V. Šedivec, J. Flek: Příručka anylýzy organických rozpouštědel SNTL, Praha 1968, str 146 slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 2.10.2012 18:38

spocitali ste, kolko asi by muselo by byt v 1 ml vzorky gramov ci ml ci % metanolu, aby ste zredukovali 1 gram!!! manganistanu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 2.10.2012 19:05

0,2 g, odhadem 20% obj., pokud mě paměť neklame... ovšem v reálu se methanol neoxiduje jen na formaldehyd, ale pokračuje dále na kyselinu mravenčí. Na všechny tyhle kroky se manganistan spotřebovává. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.148 (?), 12.3.2012 17:06

Si myslim, že jsem našel tu vyhlášku Ministerstva zemědělství 190/2008, je to ve sbírce zákonů částka 60/2008. Viz odkaz.

Píšou, že pro slivovici, hruškovici nejvýše 15 g/laa. Tím se budu řídit. Je to mnohem benevoletnější, než nějaká směrnice EU, která prý doporučuje do 1,2g/laa. V Bruselu toho moc nevydržej.

Můj výrobek jsem si nechal otestovat plynovým chromatografem a vychází mi prý pro švestky 6,4 g/laa, pro hrušky 1,6 g/laa. 

Pokud jste si někdo si nechal zkontrolovat výstup z domácí malé pálenice na bázi dvojího přepálení (např. kotel od fy Medienka), zajímalo by mě srovnání.

Zdraví A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.132 (?), 1.10.2012 17:46

Tak si nech chutnat!

Takhle to začíná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.129 (?), 1.10.2012 22:18
Chutná dobře, po 9 měsících staření. Ještě bych chtěl opravit můj příspěvek z března. Limit EU není 1.2 g/laa, ale 12 g/laa. Byl jsem uveden v omyl, ale už jsem si to se zdrojem vyjasnil. Myslím, že mám široko daleko nejbezbečnější alkohol. Škoda, že jeden vzorek testují ve VŠCHT za asi 900 Kč. Kdyby takové testy byly dostupnější, bylo by teď možná méně otrávených. Zdraví Aleš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.26 (?), 26.10.2015 11:02

kdyby nebyly energie tak drahy (kvuli ekoterorystum) tak by lidi nepalili petky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 27.10.2015 22:57

Buďte v klidu, tuto normu překračujím pouze destiláty z hrušek williamas 15 g / 1 laa a destilát z aroncie (černý jeřáb). Nicméně ani ty nemohou konzumenty na zdraví ohrozit (jak praví literatura). Prostě nikdo se z kvasů ovocných destilátů nemůže otrávit a ani neoslepne. V zásadě tolik methanolu nevzniká, aby se prosadila metabolická acidolýza. A to se týká i těch, co neumí kloudně odebrat předky, na Moravě označované jako výskočky. Takže se bez těch testů na VŠCHT obejdete. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika