Šípkovica ako ma to



host - 56.91 (?)
9.10.2018 11:28
Zdravim, ja to delam tak, ze nasbiram na jeden 50l sud cca.15kg sipku. Sbiram je tvrde a davam nasledne do mrazaku projit mrazem, aby zmekly. Ty ktere nezmeknou rozmackam bud v lise na vinne hrozny, nebo pouziju kombinacky. Nasypu do sudu a zaleju voudou, v niz jsem predem rozpustil fruktozu. Nasledne pridam enzym a promicham, aby se sipky poradne narusily a po cca. dvou hodinach pridavam turbo kvasnice. Nadoby uzavru kvasnou zatkou pri teplote cca.20stupnu. Za 5-6 dni je dokvaseno. Vysledek po vypaleni v palirne je luxusni i pred naredenim😉 Specificka palenka z vynikajici chuti a uplne jinou vuni nez palenka z ovoce. PS: Je to pracne, ale stoji to za to.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 228.252 (?), 22.2.2020 19:59

No mě šípkové víno vykvasilo na 17,5% objemových změřených vínoměrem při zbytkovém cukru 17,5 Brix refraktometrem. Když započtu cukrovou korekci (dle návodu vínoměru 10% cukru cca +1% alkoholu), tak to dá cca 15,8% alkoholu. Je to silě orientační měření cukru a alkoholu ve směsi... 

Použity kvasinky Vinka s výživou. Kvasilo to nijak bouřlivě od listopadu do poloviny ledna.

Subjekivně je víno silné, silnější než naprostá vetšina normálních vín (cca 10-12,5%) a slabší než portské (cca 19%). Je to relativně blíž tomu portskému než vínům. Hřeje opravdu pěkně, takže okolo těch 15-16% by mít i mohlo.

Za mě s Vínkami spokojenost a myslím, že na mé začátečnické pokusy dlouho vystačí,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.252 (?), 22.2.2020 21:29

A teď jsem si vzpomněl!

Nejblíž bych to voltáží, sladkostí a oučinky přirovnal ke kagoru.

Samozřejmě chuť a vůně nezaměnitelně šípková.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.91 (?), 9.10.2018 11:28
Zdravim, ja to delam tak, ze nasbiram na jeden 50l sud cca.15kg sipku. Sbiram je tvrde a davam nasledne do mrazaku projit mrazem, aby zmekly. Ty ktere nezmeknou rozmackam bud v lise na vinne hrozny, nebo pouziju kombinacky. Nasypu do sudu a zaleju voudou, v niz jsem predem rozpustil fruktozu. Nasledne pridam enzym a promicham, aby se sipky poradne narusily a po cca. dvou hodinach pridavam turbo kvasnice. Nadoby uzavru kvasnou zatkou pri teplote cca.20stupnu. Za 5-6 dni je dokvaseno. Vysledek po vypaleni v palirne je luxusni i pred naredenim😉 Specificka palenka z vynikajici chuti a uplne jinou vuni nez palenka z ovoce. PS: Je to pracne, ale stoji to za to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika