Pokazil jsem kvas?



host - 51.201 (?)
1.9.2009 16:45

můj kvas se mnění v ocet vadí to? kde je chyba?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 27.7.2009 10:44

- je tam moc kvasnic, což zastavilo kvašení nebo
- způsobila to plíseň šedá (šedý povlak, který se ve vlhku objevuje nejen na třešních, ale i na malinách, jahodách. Maliny jsou teď po těch deštích téměř nejedlé – též nevím, zda se dá kromě spálení rostlin nebo aspoň napadených plodů něco ještě dělat)
- byla bouřka, kvasné bakterie dostaly snad nějakou „mrtvici“ (u vína jsem kdysi pozoroval, že po bouřce se kvašení zhoršilo nebo úplně zastavilo)
- PH demižon je naplněn na necelé 2/3 objemu, vzduch ve volném prostoru zhoršuje kvašení

Moc kvasnic kvašení nezastaví. I samotné kvasnice s trochou cukru a mléka kvasí jak divé
Plíseň šedá sama kvašení taky nezastaví. Může zhoršit chuť vykvašeného ovoce, která někdy může přejít i do destilátu. Působením plísní a bakterií ovšem může dojhít k různým typů, kvašení, takže cukr může být spotřebován.
O mrtvici či zastavení kvašení bouřkou - pokud neudeří do demižonu - jsem neslyšel.
Vzduch kvašení nezhoršuje, navíc je většinou vytlačen vznikajícím oxidem uhličitým.

Myslím si, že jednoduše skončilo bouřlivé k vašení, které v létě u třešní trvá poměrně krátce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 30.7.2009 21:55

Děkuji za odpověď, po bouřlivém kvašení to druhý den ustalo a další vše kleslo ke dnu. Výsledek nebyl nijak zvláštní, přesto že jsem cukr nepřidával. Taky se asi raději nechám na dobrou třešňovici pozvat, než se trápit sbíráním. Jinak kvašení jsem rozjel přídavkem malé lžičky droždí s cukrem na 10 litrů kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosta71 - (3) - 172.1 (?), 6.8.2009 18:18
tak uz sem s uspechem vypalil 12 litru 65% vyborne visnovice.A timto bych rad podekoval Johnymu za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.211 (?), 25.8.2009 10:20
Rado sa stalo a nazdravie... Johny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.201 (?), 1.9.2009 16:45

můj kvas se mnění v ocet vadí to? kde je chyba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.211 (?), 2.9.2009 10:55
Málo vstupných informácií, kvas z čoho? kedy založený? štartovaný kvasinkami? opatrený kvasnou zátkou? kde uskladnený? Ak chcete pálenku a ie ovocný ocot tak to vadí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza_P - (33) - 96.36 (?), 2.9.2009 12:48
Jak jste přišel na to, že se mění na ocet? Podle vůně, chutě či jak? Kolik jste dal cukru?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.201 (?), 3.9.2009 9:22

Dobrý den,

jedná se o švestkový kvas cca 3týdny naložený v plastovém sudu s poloutaženým uzávěrem. Umístěno venku ve stínu. Cukr jsem nepřidával prý se to nesmí. Kvas potřebuji vypálit na slivovici. Ocet jsem poznal při ochutnání a podle vůně, ale zdá se mi že je to jenom na vrchu... Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza_P - (33) - 96.36 (?), 4.9.2009 19:10
Myslím si, že můžete být v klidu. Pokud proběhl, nebo stále ještě probíhá kvasný proces (uniká oxid uhličitý) - poznáte to tak že to v nádobě bublá (když přiložíte ucho), tak by octové kvašení nemělo nastat. Kupte si cukroměr a změřte si cukr. Pokud klesne ke 2% tak volejte do palírny a domluvte si termín. (ikdyž mě loni doranzie víc jak 2 měsíce nešly pod 4% tak jsem je taky pálil). Pro příští rok: jak jsem psal na jiném vláknu - cukr je nutnost, aby se nastartoval bezchybný kvasný proces. Pokud jej nepřidáte, tak vám špatné kvašení opravdu hrozí. Samozřejmě to s cukrem nijak nepřehánět, nebo Vás potom bude bolet hlava.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 5.9.2009 9:07

Dobrý den,

Mám na odborníky přes kvas taky jeden dotaz. Při zakládání kvasu ze švestek jsem švestky drtil a při tom se podařilo rozbít občas nějakou pecku. Známý mi řekl, že to je velmi špatné a že slivovice nebude dobrá. Co si o tom myslíte? Tomáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika