Nemám v sude príliš veľa kvasu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 187.216 (?) 
22.8.2016 22:02

Pokud se mi někdy podařilo dát příliš kvasu do sudu, obvykle přetekl. Oćistil jsem nádoby, žena podlahu, nezakládali jsme kvůli tomu vlákno. Prostě některý situace mají více řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 136.181 (?), 22.8.2016 22:52

Za mladých let jsem jednou kvasil černo-rybízové víno v tehdy lehce dostupném hranatém 25l barelku, asi z PVC či čeho, na vysokém schodišti uvnitř domu. Ten materiál byl celkem pružný.
Máti mi tehdy řekla: "Dej si to z těch schodů raději na podestu ať se ti to neskutálí a nevyleje"
Pozdě. Z hranatého barelku se stala koule a po roztržení jsem měl o zábavu na delší dobu při škrábání a bílení stropu nad schodištěm a stěn kolem postaráno...
A to jsem už tehdy znal Valentu a jeho knihu skoro nazpaměť...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 23.8.2016 9:16

Ja som chcel vykypeniu predísť, nie to potom čistiť. Tak radšej som sa spýtal.  Hádam sa toľko nestalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 23.8.2016 12:39

Určitě nestalo, ostatně jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. A přijkde mi to lepší než přeplněné a nepřehledné vlákno Destilační přístroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 23.8.2016 13:14

Este by ma zaujímalo prečo v sude č2. nenastalo búrlivé kvasenie? Keď odklopim tak co2 cítim.  Ale nepení ako 1.sud.  Alebo ešte bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.13 (?), 23.8.2016 14:13

Taky se mi to stává. Stejná surovina, sudy vedle sebe a každý kvasí jinak.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 23.8.2016 15:17
Já bych opravdu dle příspěvku pana Slosara nalil tu HCl do kvasu. Můžete poradit chemií nepolíbenému kolik siricitanu sodného a kolik kyseliny? Lze běžně koupit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 23.8.2016 19:28

Obě sloučeniny si můžete opravdu lacino koupit ve firmě (má e-shop) Penta Chrudim (viz www stránky) Ale obě komponenty se nelijí do kvasu! Doporučuji vhodnou umělohmotnou nádobku o objemu 1 - 2 dcl ve které se rozpustí v 50 ml vody cca 15 g siřičitanu sodného a přidá 10 ml kys. solné (prodávají i spec. drogerie) slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 23.8.2016 15:31

A čo sa týka toho búrlivého kvasenia tak sa stáva ze je vynechané a od začiatku až do konca to kvasí len normálne?

Alebo skôr či neskôr ešte nastane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.8.2016 17:17

Bouřlivé kvašení vyžaduje jistou teplotu. Je-li chladno, vůbec k němu nemusí dojít. Ostatně u aromatického ovoce není bouřlivé kvašení ani příliš žádoucí. Ve větších objemech k němu dochází i při nižších teplotách, neboť kvas si (ne)potřebné teplo sám vyrobí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika