Nemám v sude príliš veľa kvasu?



host - 136.181 (?)
22.8.2016 22:52

Za mladých let jsem jednou kvasil černo-rybízové víno v tehdy lehce dostupném hranatém 25l barelku, asi z PVC či čeho, na vysokém schodišti uvnitř domu. Ten materiál byl celkem pružný.
Máti mi tehdy řekla: "Dej si to z těch schodů raději na podestu ať se ti to neskutálí a nevyleje"
Pozdě. Z hranatého barelku se stala koule a po roztržení jsem měl o zábavu na delší dobu při škrábání a bílení stropu nad schodištěm a stěn kolem postaráno...
A to jsem už tehdy znal Valentu a jeho knihu skoro nazpaměť...

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 187.216 (?), 22.8.2016 22:02

Pokud se mi někdy podařilo dát příliš kvasu do sudu, obvykle přetekl. Oćistil jsem nádoby, žena podlahu, nezakládali jsme kvůli tomu vlákno. Prostě některý situace mají více řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.181 (?), 22.8.2016 22:52

Za mladých let jsem jednou kvasil černo-rybízové víno v tehdy lehce dostupném hranatém 25l barelku, asi z PVC či čeho, na vysokém schodišti uvnitř domu. Ten materiál byl celkem pružný.
Máti mi tehdy řekla: "Dej si to z těch schodů raději na podestu ať se ti to neskutálí a nevyleje"
Pozdě. Z hranatého barelku se stala koule a po roztržení jsem měl o zábavu na delší dobu při škrábání a bílení stropu nad schodištěm a stěn kolem postaráno...
A to jsem už tehdy znal Valentu a jeho knihu skoro nazpaměť...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 23.8.2016 9:16

Ja som chcel vykypeniu predísť, nie to potom čistiť. Tak radšej som sa spýtal.  Hádam sa toľko nestalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 23.8.2016 12:39

Určitě nestalo, ostatně jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. A přijkde mi to lepší než přeplněné a nepřehledné vlákno Destilační přístroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 23.8.2016 13:14

Este by ma zaujímalo prečo v sude č2. nenastalo búrlivé kvasenie? Keď odklopim tak co2 cítim.  Ale nepení ako 1.sud.  Alebo ešte bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.13 (?), 23.8.2016 14:13

Taky se mi to stává. Stejná surovina, sudy vedle sebe a každý kvasí jinak.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 23.8.2016 15:17
Já bych opravdu dle příspěvku pana Slosara nalil tu HCl do kvasu. Můžete poradit chemií nepolíbenému kolik siricitanu sodného a kolik kyseliny? Lze běžně koupit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 23.8.2016 19:28

Obě sloučeniny si můžete opravdu lacino koupit ve firmě (má e-shop) Penta Chrudim (viz www stránky) Ale obě komponenty se nelijí do kvasu! Doporučuji vhodnou umělohmotnou nádobku o objemu 1 - 2 dcl ve které se rozpustí v 50 ml vody cca 15 g siřičitanu sodného a přidá 10 ml kys. solné (prodávají i spec. drogerie) slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 80.49 (?), 23.8.2016 15:31

A čo sa týka toho búrlivého kvasenia tak sa stáva ze je vynechané a od začiatku až do konca to kvasí len normálne?

Alebo skôr či neskôr ešte nastane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.8.2016 17:17

Bouřlivé kvašení vyžaduje jistou teplotu. Je-li chladno, vůbec k němu nemusí dojít. Ostatně u aromatického ovoce není bouřlivé kvašení ani příliš žádoucí. Ve větších objemech k němu dochází i při nižších teplotách, neboť kvas si (ne)potřebné teplo sám vyrobí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika