Kvas z Jugoslávských švestek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 67.66 (?) 
21.3.2016 14:06

Jugoslávky se nejvíc hodí na sušení

Tak to k Vám budu muset do učení. Mně se suší velmi špatně. Na vzduchu plesnivějí a kvasí, v teplé sušičce z nich vytéká šťáva. Sušení obecně dlouho trvá a chuť není, jak bych očekával. Oproti tomu Katinka se suší tak skvěle, že s Čačanskými už to v poslední době ani nezkouším.
   Je pravda, že po povodních 1997 byla mimořádná úroda i kvalita. Bohužel, hodně slivoní pak roku 1998 vůbec nevyrašilo.
    Destilát z čačanek kupodivu vůbec není špatný. Přesto si myslím, že kombinace s Wangheimovými a duranciemi je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
host - 157.7 (?), 22.3.2016 10:15

Je pravda, že sušení trvá dlouho. Mám obyčejnou sušičku za 1200,- , byly v ní 4 patra, 4 další jsem dokoupil okamžitě při nákupu sušičky, tak to trvá o to déle. Odpoledne trnky vypeckuju, skládám slupkou dolů, takže té šťávy moc vytéct nemože. Jede celou noc, ráno přeskládám patra do opačného pořadí a jede se dál. Po usušení skladuju v plátěných pytlíkách venku u tráma na komoře, tzn na mrazu, po donešení do kuchyně se trnky orosí jak studené pivo a tím se mírně zvýší jejich vlhkost a jsou vláčnější. Chuťově jsou v každém případě lepší, než např.vajhamky, Ty jsou skvělé v čerstvém stavu, ale po usušení mají až karamelovou příchuť. V této věci je ovšem nemožné si cokoli navzájem radit. Sto lidí, sto chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika