Kvas z cca 20kg broskví



host - 19.119 (?)
25.11.2018 16:36

Prosím vás, co to je - Když pálíte bez ohledu na měření pro placení daní...

Mohl by mi to někdo rozvést?!

Děkuji předem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 249.126 (?), 23.11.2018 15:57

Ahoj Rafaeli,

už jsi pálil broskve? Jestli ano, rád bych získal cenné informace. Někde jsem četl, že se všeobecně pálí přímo na 50 % alkoholu a dál se neředí!  Znamená to, že výsledný produkt vytéká do nádoby, kde se promíchává a měří koncentrace alkoholu, když naměřím 50 % alkoholu, tak nádobu odstavím? Co s tím dalším slabším alkoholem?

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.17 (?), 23.11.2018 19:35

Stando:

Někdo to tak dělá, že táhne 2D tak dlouho až má výsledný destilát, celý jeho objem, 50%. Nepovažuji to za dobrý postup a nikdy by se mi takovým ždímáním lutru pitný destilát vyrobit nepodařilo.
(V praxi by to znamenalo, že ke konci destilace by vytékal kalný a smradlavý pozadek cca 40-20% obj.)
Každý normální palič zbystří, podle kvality kvasu, při cca 60% začíná ochutnávat, oddělovat a vzorkovat!!!
Je to o vzhledu, vůni, chuti - nějaká procenta nebo teploty jsou jen velmi podružné a hrubě orientační údaje!!!
Osobně se mi podařilo získat pitný destilát pod 50%, (to co zrovna vytéká), jen velmi zřídka a ve velmi zanedbatelném množství.
*
Na druhé straně skončit na 70% je další extrém. Mimo snížení výtěžnosti se ochudíte i o spoustu žádoucích látek v pálence a budete mít spíš ovocný líh.
*
Jak píšete o tom "dalším slabším alkoholu", tak ten můžete přidat do dalších várek. Podle kvality buď do lutru nebo do kvasu.
Anebo ho shromážďovat a rektifikovat na likérový líh.
P.S. S broskvemi vůbec žádné zkušenosti nemám. Ani s jejich zavařováním...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.126 (?), 23.11.2018 20:22

Děkuji za obsáhlou odpověď-

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.41 (?), 23.11.2018 20:56

Zajimalo by me, proc u 2D by se melo koncit vetsinou na 50pr. nebo tesne pod touto hranici. Pokud je dobry kvas, tak se sjizdi i neco malo nad 30proc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 25.11.2018 12:44

Když pálíte bez ohledu na měření pro placení daní tak to smysl má, nechat si větší "zadek" na třetí destilaci pro "likérovou vodku".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.119 (?), 25.11.2018 16:36

Prosím vás, co to je - Když pálíte bez ohledu na měření pro placení daní...

Mohl by mi to někdo rozvést?!

Děkuji předem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 25.11.2018 23:44

Normálně to co projde druhým stupněm destilace je změřeno a zdaněno. Pokud tedy to mezi 70% a 40% dáte do samostatného demijónku a když je toho na celou vsázku do kotle 2D, tak se to přežene třetí destilací k výrobě lihu na likéry. Pokud by se měřilo, tak se již zdaněné musí zdanit znova, protože to projde opakovaně měřidlem k stanovení daně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika