Kvas přes zimu



pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 221.243 (?)
12.2.2019 13:18

V Moravských Knínicích tady nad Brnem mají odpeckovačku. Proto již neodděluji pecky ručně před zakládáním kvasu. Bude účinější (myšleno na ztráty tekutého podílu) než cezení přes síto. Pokud to však budete pasírovat přes jakousi formu síta podomácku, dost by tomu měly pomoci enzymy, které se aplikují před kvasinkami mimojiné za účelem lepšího rozložení pevných složek ovoce a lepšího oddělení dužiny od pecky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Admiva - (2) - 216.36 (?), 6.1.2019 13:42, zobrazeno: 5427x

Dobrý den,

nestihl jsem letos nechat vypálit jednu bečku trnek a v současné době ji mám v průjezdu. Chci se zeptat, jakým způsobem jí mám nejlépe skladovat, když bych ji chtěl za rok nechat vypálit. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.1.2019 15:38

Vzduchotěsně uzavřít. Přes zimu se kvasu nic nestane. Jinak nevidím žádný smysl v pálení až za rok. Minimálně Vám bečka bude překážet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.167 (?), 6.1.2019 15:43

Nejlépe při nejnižší teplotě a řádně uzavřít, aby to nechytlo octové kvašení a neztrácel se líh. Vykvašený kvas může vydržet i 6 měsíců, ale tady se počítá, že nejpozději na jaře se vypálí až na Vás příjde řada v palírně. Čekat rok a pak to míchat, předpokládám, s čerstvým kvasem... nevím, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Admiva - (2) - 216.36 (?), 10.2.2019 22:25

díky za ubezpečení a za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 221.243 (?), 11.2.2019 14:44

Kde jsem letos pálil mají co dělat do května, 18hod denně. Pak si dají měsíc pauzu a začínají novou sezónu. Rozhodně bych se objednal na nejdřívější termín.

Taková dlouhá macerace bude ždímat aroma z pecek. Pokud půjdou pecky i do vařáku bude z toho peckovice... alespoň pro mne. Jak pomalu sbírám zkušenosti pochopil jsem, že patřím do táboru, kteří upřednostňují čisté ovocné aroma bez příchutě pecky. Už asi nejsem fanatik, který poctivě odpeckovává do bečky, ale do vařáku bych nepustil ani "jednu" pecku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.98 (?), 12.2.2019 8:54

Jak ten kvas těch pecek zbavujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 12.2.2019 9:34 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.119 (?), 12.2.2019 10:36

Ty pecky z kvasu jdou, snadno oddělit i přes obyčejnou plastovou přenosku na ovoce, jen si musíte vybrat tu se správnámi otvory.

Hezký den...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 221.243 (?), 12.2.2019 13:18

V Moravských Knínicích tady nad Brnem mají odpeckovačku. Proto již neodděluji pecky ručně před zakládáním kvasu. Bude účinější (myšleno na ztráty tekutého podílu) než cezení přes síto. Pokud to však budete pasírovat přes jakousi formu síta podomácku, dost by tomu měly pomoci enzymy, které se aplikují před kvasinkami mimojiné za účelem lepšího rozložení pevných složek ovoce a lepšího oddělení dužiny od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 12.2.2019 13:55

dost by tomu měly pomoci enzymy...

Enzymy do peckového ovoce nedávám. Když jsou švestky řádně vykvašené, je kvas složen z úplně tekutého podílu, jakési kaše a samostatných pecek bez jakkoli ulpívající dužiny - po zamíchání jich většina klesne na dno. Neumím si představit, co víc by se švestkami dokázal udělat pektolytický enzym.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika